Inflace v eurozóně klesla pod nulu

Inflace v eurozóně klesla pod nulu

Nízká inflace v eurozóně zatlačila kurz eurodolaru pod hranici 1,09, neboť se trh právem obává, že ECB bude 10. března na zápornou inflaci reagovat uvolněním měnové politiky (snížením sazeb). Překvapivý propad inflace v eurozóně na hodnotu -0,2 % meziročně zatlačil výnos německého Bundu na 10 bazických bodů, neboli pomyslná nula se blíží.

Ani slabé indexy podnikatelských nálad v Číně a ani holubičí výroky člena FOMC Dudleyho na měnový pár EUR/USD neměly dnes po ránu zásadní vliv. Holubičí výroky z Fedu (Dudley) potvrzují, že v březnu to navzdory relativně dobrým makro číslům v USA na růst sazeb opravdu nevypadá Bude se tedy spíše vyčkávat na odpolední výsledek indexu podnikatelské nálady v americkém průmyslu. Index ISM za únor by měl činit jen 48,1 bodů, což nebude pro dolar žádná hitparáda.

Americké akciové trhy se neudržely v kladném teritoriu a před závěrem obchodování zamířily v pondělí do červených čísel. Indexy tak po dvou růstových týdnech v konečné bilanci za únor vykázaly mírnou ztrátu.  Dow Jones oslabil o 0,7 %, S&P 500 o 0,8 % a technologický Nasdaq o 0,7 %.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!