Investiční zpravodajství z finančního trhu

Investiční zpravodajství z finančního trhu

Při absenci dat dolar včera mírně posílil, přičemž apreciace šla na vrub opět mírně jestřábí rétorice Fedu. Vlivný člen FOMC J. Bullard totiž trhu připomněl, že pokud jde o zvyšování sazeb, tak duben je stále ve hře. Dnes se dostanou do hry opět data a to volatilní zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby. Bez ohledu na výsledek dnešních dat však zůstáváme v případě dolaru před klíčovými americkými statistikami zveřejněnými po Velikonocích optimisty.

Cena ropy Brent včera klesala asi o 3,2 %. Ropa se sice dostala pod tlak již krátce po poledni, ale odpoledne ji nepotěšila data EIA o amerických zásobách. Ty totiž v případě surové ropy minulý týden vzrostly o 9,4 miliónu barelů, což bylo ještě více, než naznačila data API v úterý. K růstu zásob sice přispěl významný nárůst dovozů (691 tisíc barelů denně oproti minulému týdnu), ale hlavní číslo zastínilo i poměrně razantní pokles zásob benzínu (-4,6 miliónu barelů). Poptávka po benzínu celkově zůstává vysoká a letos v létě se tak pravděpodobně dočkáme nového rekordu. Právě rostoucí spotřeba ropy v USA by měla významně přispět k postupnému narovnávání tržní bilance ve druhé polovině roku.

Americké trhy včera po delším čase výrazněji poklesly. Hlavní příčinou byl propad ropy. Dow Jones Industrial Average odepsal půl procenta, S&P500 -0,6 % a technologický Nasdaq Composite dokonce -1,1 %. Index volatility VIX narostl o 5,4 %!

Počet prodaných nových rodinných domů v USA se zvýšil minulý měsíc o dvě procenta na 512 tisíc (anualizovaně, SA), což představuje 2,0 procentní zlepšení oproti lednu. Trh (agentura Bloomberg) čekal 3,2% růst, revize pak zmírnila lednový pokles na finálních -7 procent z původně uváděné hodnoty -9,2 %. Zveřejněná čísla ukazují, že aktivita na realitním trhu s novými nemovitostmi po nevydařeném lednu oživuje, zásluhu na tom má zejména západ USA, kde se meziměsíčně prodalo o 39 % nových domů více.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!