Investování do zahraničních akcií a jejich analýza

Investování do zahraničních akcií a jejich analýza

Axa 

Možná akvizice Generali: CEO Thomas Buberl odmítl nedávné spekulace v tisku o možné akvizici italské Generali. Axa je dle něj dostatečně velká a tato transakce by nyní nedávala žádný smysl. Axa chystá investice ve výši 1 mld. EUR, když se chce soustředit především na zdravotní a komerční pojištění v Asii. Buberl zároveň nečeká razantnější nárůst úrokových sazeb před rokem 2020. 

Uzavření krátkodobého doporučení: 6. října jsme uzavřeli naše krátkodobé doporučení pro akcie pojišťovny, když jejich cena dosáhla našeho stanoveného cíle. Zisk z pozice, kterou jsme otevřeli 12. července, dosáhl 15,7 %. Roční cílová cena SG je stanovena na 29 EUR.

Carrefour 

Během října nezveřejnila společnost žádné podstatné firemní zprávy. 

Provozní výsledky hospodaření za Q316: Společnost Carrefour 19. října zveřejní tržby za třetí kvartál letošního roku. Ty by měly dosáhnout 21,74 mld. EUR, což představuje meziroční nárůst o necelé jedno procento a je nepatrně vyšší než konsensus trhu na úrovni 21,62 EUR.

Daimler 

Nová motorárna v Polsku: Daimler oznámil, že během následujících tří let investuje 500 mil. EUR do výstavby nové motorárny v Polsku. Nový závod nedaleko Wroclawi by měl s přibližně 500 zaměstnanci zahájit výrobu v roce 2019. Oznámená investice je součástí plánu společnosti na zvýšení geografické diverzifikace a flexibility výrobních kapacit. Přestože plán rozšíření výrobních kapacit v regionu střední Evropy hodnotíme jako dobrý strategický krok, neočekáváme, že by tato zpráva měla zásadní vliv na akcie společnosti.

Imperial Brands 

Za poslední dva týdny nebyly zveřejněny žádné důležité firemní zprávy. 

Vývoj ceny akcie: V průběhu posledních dvou týdnů klesly akcie Imperial Brands o necelá čtyři procenta, naproti tomu celý tabákový sektor spadl o téměř sedm procent. Od začátku roku pak akcie britského výrobce zpevnily o cca 7 %, zatímco odvětví jako celek přišlo zhruba o 1,5 %. Do velké míry se na tomto rozdílném vývoji podepsala i slábnoucí libra, která pomáhá výsledkům hospodaření Imperial Brands. Společnost zveřejní údaje za svůj fiskální rok končící 31. říjnem 8. listopadu.

LVMH 

Výsledky za 3Q předčily očekávání: Dobré výsledky, oznámené minulý týden, byly podpořeny dobrými výsledky napříč kontinenty. Za výsledky stál především růst v Asii, která představuje přes třetinu výnosů společnosti. V Číně se tržby skupiny vrátily k dvoucifernému růstu. K 5% organickému růstu tržeb nejvíce přispěly luxusní značky jako Fendi, Celine nebo Louis Vuitton. Prodeje v segmentu parfémů a kosmetiky, s 13% podílem na tržbách, rostl nejvíce (8 %) především díky Sephora a C.Dior Parfumes. Přestože ziskovost skupiny mírně klesla pod 30 %, stále zůstává nad průměrem sektoru. Akcie LVMH zareagovaly na pozitivní zprávy růstem o více než 7 % a daly pozitivní signál celému odvětví. SG zvýšila cílovou cenu na 186 EUR/akcii.

Michelin 

Za poslední dva týdny nebyly zveřejněny žádné důležité firemní zprávy. 

Vývoj ceny akcií: Poté, co v posledním zářijovém týdnu akcie výrobce pneumatik vzrostly na své roční maximum, začaly svoje letošní zisky mírně korigovat. Od začátku října klesly o dvě procenta, zatímco sektorový index si o půl procenta polepšil. Za celý letošní rok je však výkonnost naprosto odlišná, když akcie Michelin si připsaly 10 %, zatímco sektor si o 14 % pohoršil. 

Tržby za třetí kvartál zveřejní společnost 19. října. Konsensus ukazuje na meziroční pokles o 1,5 % na 5,23 mld. EUR.

Munich Re 

Popis společnosti: Munich Re (Die Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft AG) je jednou z největších světových zajišťoven. Firma byla založena již v roce 1880 a v současné době je aktivní v oblastech pojištění, zajištění a správy majetku. Zajištění tvoří asi 60 % tržeb a přes 80 % provozního zisku. I přes konzervativní risk management a silnou kapitálovou vybavenost je společnost lídrem v inovativních řešeních a dobře připravena na potenciální růst poptávky v nových oblastech jako je cyber-risk. 

Atraktivní dividendový titul: Dividendový výnos akcií Munich Re rostl za posledních 15 let o více než 10 %. Dividenda na akcii se v čase značně zvýšila z 0,51 EUR za rok 1995, přes 3,1 EUR za rok 2005 až na 8,25 EUR za loňský rok. Velmi vstřícnou politiku vůči akcionářům dokumentuje i velmi časté provádění zpětných odkupů. Počet akcií firmy tak za posledních 10 let klesl z 228 mil. na necelých 163 mil., tj. téměř o 30 %. SG předpokládá cílovou cenu na příštích 12 měsíců na úrovni 186 EUR, což v kombinaci s očekávaným výnosem 9,2 % (včetně zpětného odkupu akcií) představuje silný růstový potenciál.

Royal Dutch Shell 

Očekávané výsledky za 3. čtvrtletí: Shell oznámí 1. listopadu výsledky za třetí čtvrtletí. Ve srovnání s druhým čtvrtletím zůstávají makroekonomické podmínky smíšené s mírně rostoucí cenou ropy a plynu a poklesem průměrných globálních zpracovatelských marží. Přes rostoucí ceny ropy a snížení daňových odvodů v severomořské oblasti SG očekává ztrátu v segmentu těžby těsně pod 700 mil. USD. Nižší marže v segmentu zpracování by měly být vyrovnány rostoucími objemy. Odhad a srovnání výsledků je komplikovanější díky velké akvizici BG ze začátku letošního roku. SG ponechává nákupní doporučení pro Royal Dutch Shell s cílovou cenou 2500 GBp.

Sanofi 

Sanofi mírně snížila očekávané tržby za 3. čtvrtletí: Před ohlášením výsledů za třetí čtvrtletí, plánované na 28. října, Sanofi snížila odhad čtvrtletních tržeb z 9,59 mld. EUR na 9,46 mld. EUR. Jako hlavní důvod společnost uvedla sílící konkurenci generických léčiv jako v případě kardiovaskulárního léku Plavix, jehož prodeje v Japonsku po uvedení generických náhrad klesly o 59 % od června loňského roku. Ztráty, které v reakci na zprávy akcie zaznamenaly, však do konce minulého týdne zvládly částečně vymazat.

Vinci 

Realizace akciového programu: Vinci na základě dohody se správcem investičních služeb uzavřené na začátku října a uskutečněné valné hromady 19. dubna 2016 odkoupí do 11. listopadu vlastní akcie v celkové hodnotě 70 mil. EUR. Maximální výše odkupní ceny nesmí přesáhnout 80 EUR na akcii. Objem odkoupených akcií v tomto kole by měl činit do 0,2 % všech vydaných akcií.

 

akcie1

akcie2

Zdroj: Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!