Jak na trading: Fibonacciho Expanze

Jak na trading: Fibonacciho Expanze

V minulém článku jsem si popsali, jak využít slavný nástroj technické analýzy Fibonacciho hladiny návratnosti (Retracement). V dnešním článku navážeme na tuto techniku a představíme si neméně přínosný nástroj Fibonacciho Expanze.

Pro tento nástroj opět nemusíte chodit nijak daleko. Vše, co potřebujete, naleznete ve vaší platformě MT4.

fibo1

Minule jsme si ukázali, jak můžeme používat Fibonacciho čísla k určování maxima korekcí a kde hledat místo pro vstup do trhu. Fibonacciho expanze jsou de facto navazující technikou. Za předpokladu, že známe místo potenciální korekce (např. nižšího vrcholu či vyššího dna), musíme ještě určit kam až by se trh mohl dostat, tedy kam nastavit take-profit. K tomu abychom mohli začít s aplikací expanzí je zapotřebí znát maximum, minimum a korekční bod.

Pokud aplikujeme expanze na medvědí impuls, pak táhneme od maxima k minimu a třetí bod dáváme na nižší vrchol.

FIBO2

Pokud aplikujeme expanze na býčí impuls, pak táhneme od minima k maximu a třetí bod dáváme na vyšší dno.

FIBO3

Hladiny Fibonacciho expanze nám tedy pomáhají určit hodnoty, na kterých je vhodné reagovat na tržní vývoj, tzn. buď uzavřít část nebo celý zisk, případně posunout stop-loss na break-even či nulové hodnoty. Prvním technickým cílem by tak měla být úroveň 61,8 procent (druhý impulse dosahuje délky 61,8 procent prvního impulsu), druhý cíl by pak měl ležet na úrovni 100 procent. Poslední cíl 161,8 používají spíše jen swingový obchodníci, kteří jsou zvyklí držet pozici delší dobu.

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!