Jak nakoupit Ethereum

Jak nakoupit Ethereum

V posledním článku o alternativních kryptoměnách jsme si popsali co je ethereum. V rámci rychlého zopakování připomínáme, že Ethereum není typická krypotměna určená pro peer-2-peer platby jako bitcoin, ale kryptoměna založená na technologie blockchain, která umožňuje vytvářet decentralizované aplikace a uvést tak v život smart kontrakty.

Opisně řečeno je Ethereum otevřená platforma pro vývojáře, kteří se rozhodnou vybudovat jakoukoliv aplikaci běhající na principu blockchainu. Ethereum bylo vytvořeno v roce 2013 Kanaďanem Vitalikem Buterinem.

Ethereum víme, ale co je Ether

Ether je název měny, tedy kryptoměny, kterou vytváří platforma Ethereum. Ether je možné nakupovat a směňovat podobně jako bitcoin. Od teď je tedy potřeba dávat pozor na tyto termíny. Více o Etheru v dalším článku.

Jak si koupit Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum
Jak nakoupit Ethereum

Nejjednodušší cestou k nákupu Ethereum je skrze populární Ethereum směnárny. Zde je potřeba znovu jít do detailu, možnost investice (či spekulace) je dnes dvojí. První varianta přes CFD kontrakty se nijak neliší od dobře známého forexu. Tyto spekulace na kryptoměny dnes umožňuje každý druhý broker, fakticky tak Ethereum obchodujete stejně jako EUR/USD, ale „fyzicky“ ho nevlastníte. To znamená, že nákupem přes CFD nemáte možnost, pak s Ethereem disponovat a například s ním protistraně zaplatit.

Druhou možností je nákup v tzv. směnárně. Tento způsob můžeme připodobnit nákupu zlaté cihličky.  Koupí Etherea ho vlastníte, tedy alespoň jeho část. Jste samozřejmě ohroženi jeho cenou, která se utváří spojením nabídky a poptávky. Ale právě toto je způsob, který umožňuje přikupovat postupně pozice a ředit, tak náklad. Koukněte sami na graf a posuďte, jaký přístup je vám bližší 🙂

Kurz Ethereum
Ethereum
Summary
Jak nakoupit Ethereum
Article Name
Jak nakoupit Ethereum
Description
Jak nakoupit Ethereum? Jaké jsou možnosti investice do této zajímavé kryptoměny
Author

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!