Jak obchodovat harmonické formace: Alternativní netopýr

Jak obchodovat harmonické formace: Alternativní netopýr

V dnešním článku si ukážeme další harmonickou formaci. Tentokrát půjde o alternaci oblíbené netopýří formace. Alternovaný netopýr vznikl jako evoluce původního netopýra. Klasický netopýr je definován korekcí menší než 61,8 impulsu XA a následně návratem k úrovni 88,6 XA. Alternace formace je však zaměřuje na nižší korekci XA, respektive bodu B.

bat1Bat2

Scott Carney přišel na to, že v trhu se velmi často objevuje korekce k 38,2 a méně procentům XA a následným impulsem k 1,13. Na alternaci formace přišel díky mnoha neúspěšným obchodům, když považoval strukturu za klasický netopýří pattern a prodloužení pohybu CD vedlo k aktivování stop-loss úrovně.

altbat_confirmed_bearish3

Alternovaný netopýr nabízí podobně jako originální verze velmi kvalitní vstupy do trhu a to díky extrémnímu vyčerpání trendu na konci pohybu CD. V těchto místech je trh většinou silně překoupený či přeprodaný a dochází ke změně směru.

Komponenty formace

  • Bod B se nachazí mezi 23,6 až 38,2 procenty XA
  • Prodloužení struktury AB=CD
  • Bod D leží mezi expanzí BC 200,0 až 361,8
  • Bod D leží v blízkosti úrovně 113,0 XA

Konstrukce formace

Po vzniku impulsu XA je zapotřebí pozorně sledovat, kam až se dostaneme korekce bodu B. Na pohyb XA proto naneseme Fibonacciho hladiny návratnosti. Korekce by v tomto patternu neměla přesáhnout hodnotu 38,2.

bat5

V případech, kdy selže trh v poklesu pod bod A, víme, že se vzniká pravděpodobnost pro vznik netopýří formace. V takovémto případě si označíme hodnotu 113,00, kterou získáme nanesením Fibonacciho hodnot návratností na pohyb XA.bat6Posledním krokem je ověření, zda je formace validní. To ověříme tak, že na pohyb BC naneseme Fibonacciho hladiny návratnosti. Hodnota 113,00 XA musí ležet mezi úrovněmi 200 a 361,8 pohybu BC. Tím vzniká prostor potenciální reverzní zóny, ve které očekáváme změnu trendu.

bat7

Obchodování alternativní netopýří formace

  1. Extrémně agresivní styl – První obchod vzniká již při kompletaci bodu C – obchodník, zde spekuluje na vytvoření bodu D. Následně otevírá opačnou pozici v bodě D.
  2. Agresivní styl– Zadání limitního příkazu v bodě D (většinou 113,00 % XA), se Stop-Lossem pod/nad 127,2 XA.
  3. Konzervativní styl– Pozorování Price Action v PRZ. Za ideální signál pak lze považovat Pin Bar nebo Outside bar ve směru pohybu. Money Management se řídí svíčkovou formací s hlavním cílem na úrovni 61,8 % AD.

Zdroje:

http://www.sr-analyst.com/HarmonicEsignal/bat.htm

Harmonic Trader

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!