Jak obchodovat Insidebar

Jak obchodovat Insidebar

V posledním článku, který se věnoval price action jsme si představili nejziskovější svíčkové formace. Patří mezi ně bezesporu i insidebar, který se snaží hodně obchodníků obchodovat. Insidebar sice patří mezi nejziskovější formace, bohužel ale i mezi nejsložitější k obchodování. Dnes se tedy podíváme, co to insidebar je a jak ho využít při price action.

Co je Insidebar

Již ze samotného názvu, jak angličtina napovídá, půjde o nějakou vnitřní svíčku. Insidebar je opakem outsidebaru, o kterém jsme toho napsali mnoho. Tato svíčková formace se také skládá ze dvou svíček. Jedné mateřské a druhé vnitřní. Mateřská svíčka je starší a celým svým objemem kryje insidebar. Ten je tedy ukrytý v těle matky.

Na obrázku je vidět ukázka insidebaru. Pro insidebar je klíčové, aby inside svíčka byla celá ukrytá, nesmí přesahovat ani stíny svíčky. Teprve v tomto případě můžeme mluvit o insidebaru. Je také zásadní, aby byla inside svíčka výrazně nižší než mateřská, a to minimálně o třetinu menší. Insidebar z logiky věci značí tržní konsolidaci, ideálně pokud se objeví ve volatilních obdobích, tedy během evropské a americké seance.

Jak obchodovat insidebar

Insidebar je možné obchodovat 2 způsoby, o tom jsme již psali. Jednak je možné sledovat insidebar jako signál pro tržní obrat, a za druhé pro pokračování v trendu. Přemýšlivý čtenář si teď asi ťuká na čelo a říká si, že jde o úplně opačné situace, jak je tedy možné pro každou z nich použít insidebar?

Než si rozebereme oba přístupy, tak si řekněme v čem se shodují. Oba tyto přístupy mají stejnou vstupní techniku, vždy je o prolomení nějaké tržní ceny. Agresivní obchodníci vstupují na prolomení (minim a maxim) insidebarů, zatímco konzervativní obchodníci čekají na breakout mateřskou svíčkou.

Konzervativní přístup

Agresivní přístup

Oba přístupy sdílejí i další kmenovou vlastnost, a to tu, že nemohou být úspěšné bez výborné analýzy supportů a rezistencí. Analýza technických úrovní je technika, bez které na forexu vyhoříte velmi rychle.

Na obrázku je insidebar (zelená šipka) a svíčka, která penetrovala mateřskou svíčku i inside svíčku směrem dolů. Pokud by měl obchodník zadaný sell-stop příkaz na low inside či mateřské svíčky, tak by se obchod obchodoval a zcela jistě skončil ztrátou. Vidíte však, že tento insidebar neměl prostor, kam trh posouvat ve směru dolů. Šanci na úspěch by tak měl jedině buy-stop příkaz na maximum inside svíčky. Toto je jen malá ukázka toho, proč je důležité znát hladiny supportů a rezistencí.

Jak využít insidebar při trendovém obchodování

Insidebar je fenomenální nástroj při trendovém obchodování. Na oko velmi jednoduchá a zisková formace, která však umí udělat vrásky sérií nepovedených obchodů. Pojďme se podívat, jak se tomuto vyvarovat.

Pokud se rozhodnete obchodovat inside bary ve směru trendu, tak je naprosto základní určení správného trendu.

Na obrázku je vidět, že trh pravidelně tvoří vyšší lows i highs, to je jasný znak růstového trendu, v takovémto prostředí by obchodník skutečně měl hledat pouze příležitosti k růstu.

 

V momentě, kdy je jasno o trendu, přichází čas na supporty a rezistence. Ty musíme mít grafu stále, slouží k posouzení rizika i možného zisku.

Nyní je tedy vše připraveno ke vzniku insidebaru. Vybrali jsme příklad, kdy se insidebar vytvořil ihned po prolomení rezistence, v těsném sledu za outsidebarem, který vznikl u nového low. Vidíte, že nejbližší rezistence dávala dobrý důvod k obavám, trh u ní skutečně zakolísal, aby pak pokračoval dál ve směru trendu. Pozorné oko si také všimne, že po proražení druhé rezistence vznikl další insidebar, takovéto formace vzniklé po prolomení bariéry jsou nejsilnější, mají totiž nejvíce prostoru k pohybu. Trh insidebar dává najevo odpočinek a akumulaci nových objednávek.

5 pravidel pro obchodování insidebarů do trendu

  1. Obchodujte pouze ve směru trendu
  2. Pečlivě analyzujte supporty a rezistence
  3. Nikdy nenakupujte, pokud je v těsné blízkosti Rezistence
  4. Nikdy neprodávejte, pokud je v těsné blízkosti Support
  5. Pokud k prolomení insidebaru nedojde na nejbližší svíčce zrušte příkaz

Vstupujte pomocí stopových příkazů

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!