Jak obchodovat outside bar jako profesionál 2. díl

Jak obchodovat outside bar jako profesionál 2. díl

Po prvním dílu, jenž se věnoval obchodování outside barů v základní variantě jsme se rozhodli přidat ještě druhý článek, tentokrát se zaměřím na méně známé obchodní techniky, jak obchodovat outside bar. Máme za to, že první článek Vám dostatečně představil základní charakteristiku outside svíček a také možnost, jak je obchodovat a proto je na čase se přesunout dále.

Co známe:

  • Víme, jak outside bar vypadá
  • Umíme poznat, zda outside svíčka stojí za obchodování a splňuje daná kritéria
  • Umíme vstoupit do obchodu pomocí stopových příkázů

Pokud si nejste jisti, zda ovládáte výše uvedené kroky, pak se prosím vraťte k prvnímu článku zde.

outside 1

Jak obchodovat outside bary (OB) pomocí limitních příkazů

Obchodování OB pomocí limitních příkazů lze rozdělit na dvě skupiny, a to na obchodování za pomoci tržních skutečností nebo pomocí Fibonacciho úrovní.

Obchodování dle trhu

Víme, že outside svíčka, je taková svíčka, jenž objímá svíčku předchozí. Má tedy vyšší high a nižší low než svíčka předchozí. Málo obchodníků však ví, že mohou předchozí svíčku využít k zadání limitního příkazů. Velmi často má trh tendenci testovat extrémní hodnoty svíčky předchozí a následně se vydat kýženým směrem.

Na obrázku níže je vidět příklad, kdy trh nejprve otestoval maximum svíčky před outside barem a následně trh významně posílil. Limitní příkaz se tak v tomto případě vyplatí zadávat na high této svíčky, stop-loss úroveň by pak byla umístěna pod minimem OB.outside2

 

V případě medvědího OB platí samozřejmě totéž, jen s výjimkou toho, že sell-limit umisťujeme na minimum menší svíčky. Stop-loss je pak samozřejmě umístěn nad high OB.

outside3

Obchodování pomocí Fibonacciho úrovní

Využití limitních příkazů za asistence Fibonacciho hladin funguje velmi obdobně jako první varianta, s tím rozdílem, že tentokrát vždy zadáváme limitní příkaz na hladinu 50. Na vzniklý OB aplikuje Fibonaciho hladiny návratnosti a zadáme příkaz. Stoploss je podobně jako v prvním případě umístěn pod minimem svíčky v případě býčího signálu.

outside4

V případě krátké pozice je postup shodný. Stoploss pak umisťujeme nad high OB.

outside5

V tomto článku jsme si ukázali netradiční způsob money-managementu při obchodování OB. Tento přístup nabízí na jedné straně vstup do trhu za lepších podmínek, na druhé straně Vám může obchod utéct, protože někdy trh pokračuje přímo ve směru vzniklého OB. Jako ideální řešení se tak jeví rozdělit pozici na 2 poloviny.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!