Jak obchodovat Řecko?

Jak obchodovat Řecko?

Americká Citi Bank přišla se zajímavou analýzou, v níž investorům napovídá, které měnové páry obchodovat na základě vývoje situace v Řecku.

        V případě že se Řecko domluví s věřiteli, banka očekává posílení USD/JPY. Řecko a věřitelé již udělali první krok k dosažení vzájemné dohody. Klíčové nyní bude hlasování řeckého parlamentu o prvním balíku reformních opatření, týkajících se například daní či penzí. To by mělo proběhnout nejpozději ve středu. Následně pak bude potřeba potvrdit víkendové formální rozhodnutí Euroskupiny o třetím záchranném balíku v několika parlamentech členských zemí.

        V případě, že některé z těchto hlasování neprojde parlamentem, nabízí se prodej EUR/USD. Technickou analýzu a rozbor EUR/USD naleznete v článku zde.

        Když nechcete hrát Řecko, Citi Bank preferuje prodej AUD/NZD.

Graf: Měnový pár USD/JPY po víkendovém jednání mezi Řeckem a věřiteli naznačuje proražení rezistence v podobě trojúhelníkové formace. Když uzavře USD/JPY dnešní den silnou býčí svíčkou, jak je naznačeno v grafu, očekáváme testování předchozích maxim 124,50, případně 125,50. 

usd_jpy_1

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!