Jak obchodovat zasedání Fedu?

Jak obchodovat zasedání Fedu?

  • Obecný konsenzus mezi tradery počítá s tím, že Fed ponechá základní úrokovou sazbu beze změny, přičemž zachová stávající rétoriku slibující utažení měnové politiky v průběhu letošního roku, ideálně na příštím říjnovém zasedání. Připomínáme slova samotné centrální banky, která uvedla, že ke zvýšení úrokových sazeb může dojít i na zasedání, které nemá naplánováno tiskovou konferenci. (hawkish hold). Tomuto scénáři trhy připisují až 70 procentní pravděpodobnost.
  • V případě, že Fed ve čtvrtek nezvýší úrokové sazby, půjde o první výstup z mítinku a pro tradery dostupnou informaci. Prvotní reakce by měla být mírně negativní pro USD a pozitivní pro riziková aktiva (hlavně akcie, AUD). Aktuálně započítávají ceny aktiv 20 procentní pravděpodobnost utažení měnové politiky, která bude v tomto případě okamžitou reakcí cen finančních aktiv redukována na nulu.

Klíčový bude následující projev Janet Yellen a časový rozvrh potenciálních kroků Fedu. Zůstane-li letošní zvyšování sazeb (ideálně říjen) ve hře, mohou na trh vstoupit střednědobí hráči a začít nakupovat USD na nižších hodnotách, čímž vytvoří ceně dolaru podporu. Naznačení posunutí utažení měnové politiky na příští rok je „dowish hold“. Trhy s tuto variantou kalkulují s 20procentní pravděpodobností.

  • V případě, že by se Fed rozhodl zvýšit základní úrokovou sazbu, jednalo by se o jestřábí krok v prospěch amerického dolaru (USD) bez ohledu na obsah tiskové konference. Tento krok by jednoznačně potvrdil změnu měnové politiky Fedu a neochotu riskovat vedlejší efekty plynoucí z dlouhodobě uvolněné monetární politiky. Jde o „hawkish hike“. „Dovish hike“ neexistuje.

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!