Jak přesné mohou být harmonické formace?

Jak přesné mohou být harmonické formace?

Na našem webu se velmi často můžete setkat s harmonickými formacemi. Informujeme Vás vždy dopředu a to nejčastěji i v případech, kdy se formace teprve tvoří, abyste měli čas si vše dobře zanalyzovat a ověřit. O výkonnosti harmonických formací bylo napsáno mnoho. Pravdou však zůstává, že pokud je trader trpělivý, dokážete počkat na test PRZ a vytvoření obchodního signálu v podobě reverzní svíčkové formace, pak může být velmi úspěšný.

Na důkaz těchto tvrzení se můžeme podívat na konkrétní případ z tohoto týdne. XAU/USD neboli zlato sahalo po vytvoření krabí formace, která je typická svou extrémní expanzí pohybu CD, kdy dosahuje hladiny 161,8 XA. Na hodinovém grafu zlata vznikla právě takováto formace, přičemž na se v této zóně vytvořila reverzní svíčková formace 2bar reversal, na kterou jsme reagovali otevřením krátké pozice. Dalším důležitým aspektem harmonických formací, je money-management. Proto jsme stop-loss úroveň umístili na doporučených 61,8 procent býčího impulsu. Světe div se, trh téměř přesně na pip dosáhl této úrovně a úspěšný obchod, tak byl realizován v poměru RRR 1:3.

gold1

Harmonické formace jsou sice pokročilou technikou, avšak pokud máte dostatek trpělivosti a vyznáte se ve svíčkových formacích, pak vám nic nebrání v tom začít využívat úspěšnou obchodní strategii. Koneckonců další důkaz z poslední doby můžete najít zde.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!