Jaké výsledky zveřejní O2 ČR?

Jaké výsledky zveřejní O2 ČR?

Den zveřejnění: úterý, 31. ledna 2017, 7:00 CEST

Očekávané výsledky hospodaření: Za čtvrtý kvartál očekáváme mírný meziroční nárůst tržeb o necelé jedno procento na 9,76 mld. CZK. Důvodem by dle nás měl být vývoj v mobilním segmentu v České republice i na Slovensku. U fixního segmentu čekáme mírný meziroční pokles tržeb. Ziskovost by se celkově měla zlepšit, což by mělo být patrné na lehkém zlepšení EBITDA marže na 27,2 % (ve Q4 15 27,1 %). Čistý zisk by tak měl být meziročně vyšší o 3 % a dosáhnout 1,39 mld. CZK.

Porovnání našich odhadů s výhledem managementu a konsensem trhu: Management poskytl výhled pro EBITDA za celý rok 2016 v rozmezí 10,4 až 10,7 mld. CZK, pro čistý zisk pak čeká 5,1 až 5,4 mld. CZK. Dle našich predikcí je výhled splnitelný, když celoroční EBITDA očekáváme na úrovni 10,5 mld. CZK a čistý zisk ve výši 5,4 mld. CZK. Naše odhady dle výše uvedené tabulky jsou zároveň lehce optimističtější oproti konsensu trhu.

Dividenda: Management by měl s oznámením hospodářských výsledků navrhnout výplatu řádné dividendy. Naše odhady se pohybují na hranici 17 a 18 CZK na akcii. Dividendová politika je nastavena na výplatu dividendy v rozsahu 90 až 110 % nekonsolidovaného zisku. Dividenda na akcii ve výši námi očekávaných 18 CZK představuje výplatu na horní hranici tohoto pásma a ve srovnání s trhem jsme i zde většími optimisty. Zároveň připomínáme záměr O2 vyplatit část emisního ážia ve výši 4 CZK na akcii. To celkově představuje dividendový výnos lehce přes 8 %.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!