Japonský index Nikkei se přehoupl do býčího teritoria

Japonský index Nikkei se přehoupl do býčího teritoria

  • Za poslední dva dny nebyly zveřejněny žádné podstatné firemní zprávy z českého trhu.
  • Západoevropské akcie by měly zahájit solidním růstem.
  • Makroekonomický kalendář je dnes nezajímavý. Budou zveřejněny pouze německé indexy průmyslových výrobců a platební bilance za celou EMU. V USA jsou to jen druhořadé sentiment indikátory.
  • Výsledková sezóna se blíží svému závěru. Dnes ale nereportuje žádná zajímavější firma v rámci amerického indexu S&P 500, ani evropského Stoxx 600.
  • Société Générale zvýšila doporučení na Držet pro akcie francouzského výrobce homeopatik Boiron. Nově doporučuje nakupovat akcie polského železničního přepravce PKP Cargo.

Obchodování na zámořských trzích

Americkým trhům se včera dařilo. Index S&P 500 přidal půl procenta a náchází se velmi blízko svému historickému maximu. Podporou mu byly zejména finanční tituly, které vzrostly o 1,3 %, téměř totožný zisk si připsali i prodejci luxusního zboží. S odstupem pak následovaly informační technologie. Na druhou stranu realitní developeři odepsali jedno procento. Energetické společnosti přišly o 0,7 % v reakci na padající ceny ropy.

Prohlášení Janet Yellen o blížícím se zvýšení úrokových sazeb se na akciových trzích příliš neprojevilo. Pravděpodobnost tohoto kroku na nadcházejícím prosincovém zasedání se již blíží 100 %, což znamená, že trh již téměř plně se zpřísněním měnové politiky kalkuluje.

Asijské trhy se během nočního obchodování vyvíjely smíšeně, neměly jednotný trend. Zatímco japonské, australské nebo indické akcie rostly, čínské, jihokorejské či malajsijské několik desetin procenta odepisovaly. Zajímavý je dlouhodobější vývoj u japonského Nikkei 225, který si dnes polepšil o 0,6 % a vstoupil tak do býčího trhu, který je indikován minimálně 20% růstem od posledního dna. Toho index dosáhl v červnu letošního roku. Jedním z hlavních důvodů stojících za tímto vývojem je slábnoucí japonský jen vůči americkému dolaru, jenž od svého téměř tříletého minima, kterého dosáhl v srpnu, ztratil již skoro 11 %.

Dnes se bude na akciových trzích hledat těžko nový impuls. Makroekonomická data jsou nezajímavá a ani výsledková sezóna nenabízí nic atraktivního. Obchodování tak bude zřejmě spíše poklidné.
Dnes se bude na akciových trzích hledat těžko nový impuls. Makroekonomická data jsou nezajímavá a ani výsledková sezóna nenabízí nic atraktivního. Obchodování tak bude zřejmě spíše poklidné.

Zdroj: Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!