Kam směřuje americký dolar?

Kam směřuje americký dolar?

Počet Američanů žádajících o podporu v nezaměstnanosti nepatrně od posledního měření vzrostl. Trh práce tak pokračuje v posilování navzdory pokulhávající ekonomice. Žádosti se tentokrát dostaly na hodnotu 274 000, což znamená 10 000 nárůst. Stále jde o dobrý výsledek, který setrvává pod hraničními 300 000. 4týdenní pohyblivý průměr počtu žádostí tak znovu oslabil, tentokrát o 5 500 na 266 250 a je nejníže od roku 2000.

Po dobrých zprávách z trhu práce, zaplavila realitní makléře negativní zpráva. Prodeje existujících domů spadly v dubnu o 3,3 procenta na meziročních 5,04 milionu jednotek. Po březnovém naladění, kdy se prodeje dostaly na 5,21 milionu (dvouleté maximum) a slibných očekáváních kolem 5,23 milionu se trh potkal s realitou. Vyšší odbyt brzdí rostoucí ceny, ceny doplňků a pomaleji rostoucí platy. Výsledek však lze vyložit i pozitivně v meziročním srovnání, kde došlo ke zlepšení o 5,5 procenta.

Přes rozpačité zprávy z největší ekonomiky světa, se index dolaru dnes udržel v konsolidaci. Z pohledu harmonické teorie můžeme hovořit o finišující formaci Cypher, která značí prolomení konsolidace směrem k jihu. U modré zóny by pak dolar mohl opět hledat podporu v podobě prolomené trendové linie a technického supportu.

USDX

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!