Kofola zvažuje zvýšení podílu kotovaného na burze

Kofola zvažuje zvýšení podílu kotovaného na burze

Hlavní události

  • Stock Spirits posiluje své portfolio akvizicí tří, v České republice zavedených, značek tvrdého alkoholu.
  • Kofola zvažuje zvýšení podílu kotovaného na burze, aby zvýšila likviditu svých akcií.
  • Evropské akcie by dnes měly zahájit poklesem.
  • Dnes nás žádné zásadní indikátory nečekají, a tak zůstane hlavním tématem včera odpoledne zveřejněný zápis z jednání FED a nečekaný pokles čínského exportu. V pátek přijdou maloobchodní tržby, spotřebitelský sentiment a PPI.
  • V špatných zprávách včera pokračoval švédský výrobce telekomunikačních technologií Ericsson, jehož výsledky překvapivě silně zaostaly za očekáváními. Dnes budou v oznamování výsledků pokračovat Delta Air, Sky nebo Magnitogorsk Iron&Steel. 

Obchodování na zámořských trzích

Po rozpačitém začátku americké akcie včera přece jen posílily. Index S&P 500 si připsal 0,1 % v reakci na detaily ze zápisu FED, který indikoval, že zářijové rozhodnutí nezvyšovat sazby nebylo zcela jednoznačné. Diskuze o pozitivním vývoji americké ekonomiky, zmiňovaná v zápisu, dále potvrdila vysokou pravděpodobnost zvýšení sazeb do konce roku. Apple přispěl nejvíce k včerejšímu růstu na amerických trzích, když si připsal 1 %. Ostatním technologickým titulům se již tak nedařilo, Cisco Systems následovalo svého evropského konkurenta Ericsson ve špatných zprávách a ztratilo 2,3 %. Farmaceutické a energetické sektory včera nejvíce brzdily růst trhů poklesem o 0,6 % a 0,4 %. Ropa po nadějném růstu od konce září, kdy se OPEC dohodl na omezení těžby, včera klesla v obavách o realizovatelnost dosažené dohody.

Asijské trhy dnes ztrácí v reakci na nečekané zvolnění čínského exportu, který v září klesl o 10 % oproti stejnému období loni. Rostoucí pravděpodobnost zvýšení sazeb v USA, nejistota z následku odchodu Británie z EU a pokles cen ropy pod 50 USD/b nepřidávají na optimismu asijským trhům. MSCI Asi Pacific Index ztrácel 0,6 %, akcie v Hongkongu 1,3 % a korejský KOSPI 0,8 %.

Stock Spirits

Stock Spirits získala tři zavedené české značky tvrdého alkoholu Pražská vodka, gin Dynybil a Nordic Ice vodka. Akvizici hodnotíme mírně pozitivně neboť dobře doplní portfolio asi 40 značek lihovin a upevní svoji pozici na českém trhu tvrdého alkoholu. Zásadní vliv na cenu akcíí však nepředpokládáme vzhledem k relativně menšímu dopadu do tržeb celé skupiny.

Kofola

Kofola zvažuje zvýšení podílu kotovaného na burze, aby zvýšila likviditu svých akcií. Společnost zvažuje buď odprodej části podílu stávajících dvou největších vlastníků, nebo úpis nových akcií, jehož výnos by byl použit na významnou akvizici. Zvýšení free flow by podle nás akcii rozhodně prospělo, nicméně se domníváme, že negativní vývoj akcií je také způsoben problémy společnosti v Polsku a zemích bývalé Jugoslávie a slabšími hospodářskými výsledky.

Zdroj: komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!