Kompletní průvodce binárními opcemi od A až po Z

Kompletní průvodce binárními opcemi od A až po Z

Obchodování binárních opcí je jeden z novějších obchodních stylů, který láká obchodníky vysokými výnosy a limitovaným rizikem. Podstata tohoto typu obchodování spočívá v tom, že předpovídáte, jestli cena aktiv vzroste, anebo naopak zase klesne. Ve snaze, abyste byli schopni pochopit základní principy binárního obchodování, jsem vytvořil následující článek. V něm si povíme 3 základní informace a to: jak může vypadat jednoduchý obchod, jak můžeme předpovědět vývoj trhu a jestli je binární obchodování rizikové.

Binární opce – jednoduchá ukázka obchodu

Abyste byli schopni plně pochopit princip s binárními opcemi, tak se musíte podívat, jak se vytváří jednoduchý obchod. Proto jsem také vytvořil následující přehledný obrázek, na kterém si vše vysvětlíme.

Zdroj: ibinarniopce.cz

  • První krok, který vás při obchodování čeká, je volba aktiva. Mnoho lidí pojem „podkladová aktiva“ nezná, určitě ale znáte zlato, ropu, dolar, euro, velké korporativní společností jako Facebook, Microsoft, Intel a další. A přesně to jsou podkladová aktiva, na výběr jich je celkem přibližně ze dvou stovek a skládají se z měnových párů, komodit, indexů a akcií.
  • V druhém kroku si zvolíte, kolik chcete do obchodu vložit. Nejmenší investice může být i pouze 1 $, většinou se ale jedná 10 $ a více, záleží ovšem na vás. Nejvyšší možný vklad do jednoho obchodu je 5 000 $, takové částky jsou ale pouze pro ostřílené obchodníky s dlouholetou praxí.
  • Třetí krok, který nás čeká je volba expirační doby. Tento termín pochází ze slova expirace, a jak jistě víte, tak znamená „vyprchání lhůty“, anebo „ukončení lhůty“. A přesně tak je to myšleno i u obchodování binárních opcí, expirační lhůta je lhůta, po které váš obchod skončí a vy zjistíte jeho úspěšnost, anebo neúspěšnost. Můžeme obchodovat opce s expirací 60 vteřin, 5 minut, 15 minut, několika hodin, anebo i měsíců. Toto rozhodnutí záleží zcela na obchodníkovi a na strategii, kterou obchoduje.
  • Nejdůležitějším krokem ke kterému se dostáváme v poslední fázi je rozhodnutí, zdali cena našeho zvoleného aktiva půjde nahoru, anebo dolů. Při obchodování binárních opcí jsou v podstatě pouze 2 možné výsledky, které mohou po skončení expirace nastat. Jednak může být váš obchod úspěšný a vy jste odměnění fixním ziskem odvíjejícím se od vaší investice. Při investici 10 dolarů se pak může jednat o zisk 8,5 $ navíc. V případě, že váš obchod je neúspěšný, tak ztratíte investovanou částku.

Po nastavení vašeho obchodu už jen celý proces potvrdíte kliknutím na tlačítko „obchodovat“ a váš první obchod je na světe. Nyní přejdeme na další extrémně důležitý bod vašeho binárního obchodování, kde si vysvětlíme, jak vlastně ale správně předpovědět, jestli cena aktiv půjde nahoru, anebo dolů.

Strategie na binární opce a dlouhodobá ziskovost

K dosažení ziskového obchodování binárních opcí je zapotřebí používání binárních strategií. Bez nich je totiž obchodování dost podobné ruletě, vždy akorát tipujete jednu možnost (jestli půjde cena nahoru, anebo dolů). S nimi jste ovšem schopni vytvářet větší část úspěšných obchodů, nikdy ovšem ne úplně všechny, jako se na některých serverech můžete dočíst. Žádný obchodník na světe nemá 100% úspěšnost, to ale není také účel, ten spočívá ve vytváření takového procenta ziskových obchodů, abyste byli dlouhodobě v plusu a vydělali si.

Většina binárních strategií je založena na patternech (vzorech), které se podle historie znovu opakují. Když například Velká Británie odhlasovala svůj odchod z EU, tak libra rapidně klesla a cena dolaru, japonského jenu a zlata výrazně vzrostla. Stejně tak jako to v době nejistoty bývá. Na jednom z předních serverů (v angličtině) FXStreet.com o tom byl hezký článek, proč je zlato bezpečné úložiště v takových dobách. Podobných událostí v menším měřítku se děje desítky, někdy i stovky měsíčně a na každé z nich se dá vydělat.

Je binární obchodování rizikové? Jak vypadá vstup nezkušeného obchodníka na trh

Je důležité, aby obchodník pochopil i rizika, která jsou spjata s binárními opcemi, anebo i s jakýmkoliv jiným obchodováním/investováním. Při obchodování binárních opcí je riziko limitováno investicí do obchodu. Pokud ale o obchodování binárních opcí moc nevíte a hned od začátku začnete obchodovat s reálnými prostředky, tak je značná šance, že moc nevyděláte, ba naopak možná i proděláte. Nechceme vás navádět k něčemu, co by vás mohlo stát vaše těžce vydělané peníze. Proto každému, koho binární opce zaujaly, doporučujeme začít raději na demo účtu na binární opce. Demo účet na binární opce funguje stejně jako forexový demo účet. Obchodujete tedy u vybraného brokera s propůjčenými imaginárními žetony a zkoušíte si bez jakéhokoliv rizika celý princip obchodování binárních opcí, obchodní platformu i případně váš obchodní plán a strategie. Vše je jinak stejné jako s reálnými prostředky, akorát, že zde nemůžete nic vydělat (ale ani ztratit). Podle nás se jedná o nejbezpečnější vstup na burzu, kterým by se měli řídit všichni začínající obchodníci s binárními opcemi.

Zkusili jste někdy vy sami obchodovat binární opce, anebo jiný finanční instrument? Zaujali vás binární opce a rádi byste další takovéto články? Podělte se prosím s námi v diskuzi pod článkem.

Autorem článku je server ibinarniopce.cz

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!