Litecoin – kurz, cena, online graf

Litecoin – kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Litecoin mladší verzí Bitcoinu. Myšlenka vytvořit Litecoin vznikla, jako potřeba dát k Bitcoinu levnější  variantu, klasický princip zlata a stříbra. Jednou s vychytávek Litecoinu jsou tak rychlejší transakce. Zatímce Bitcoin generuje tzv. bloky po 10 minutách, litecoin to stihne za 2,5 minuty. Dalším rozdílem oproti bitecoinu je vylepšený algoritmus, na kterém proces težby běží. Bitcoin používá SHA-256 a litecoin tzv. Script, ten umožňuje zvláště na velmi výkonných počítačích vyrábět Litecoiny snadněji než Bitcoin.

V době, kdy ale Litecoin vznikl, nebyly ještě masově rozšířeny počítače, které by hardwarově náročnou výrobu zvládaly, i proto se Litecoinu nepodařilo získat takovou popularitu. Na druhé straně Litecoin ještě zcela nevyužil svůj potenciál. Trh ještě není zcela připraven na jeho využití, protože poptávka je nasycena Bitcoinem, ale jeho čas přijde.

Litecoinu může výrazně pomoci motivační program pro těžaře, který žene těžbu dopředu. Motivace je založená na rychlosti, první těžař, který zvaliduje tzv. blok dostane odměnu 50 litecoinů, což při dnešním kurzu cca 4 dolarů za 1 litecoin není vůbec špatné.

 

Co si ještě přečíst?

Co je to Bitcoin?

Lze považovat Bitcoin za skutečnou měnu?

Co je Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum?

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!