Mario Draghi: „Řeckou krizi mají v rukou politici.“

Mario Draghi: „Řeckou krizi mají v rukou politici.“

V průběhu odpoledních hodin promluv v Evropském parlamentu prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi, přičemž okomentoval několik klíčových oblastí.

Kvantitativní uvolňování

Eurosystém je podle Draghiho v bezpečí. ECB velmi pozorně monitoruje vývoj rozvahy a přesouvá jednotlivá rizika, tak aby nedošlo k ohrožení stability eurozóny.

Ekonomický růst

Ekonomická expanze probíhá v klidném tempu. Můžeme však pozorovat mírnou změnu trendu, zatímco v předchozích kvartálech byla ekonomika tažena především spotřebou obyvatelstva, tak v současnosti přebírají otěže investice. To vede prezidenta ECB k závěru, že hospodářství by mohlo svůj růst ještě zrychlit.

Inflace

Inflační očekávání zůstávají na nízkých hodnotách. Cenová hladina by měla začít růst až v závěru roku a následně směřovat ke kýženým 2,0 procentům.

Řecko

Draghimu se příliš nechtělo komentovat situaci ohledně Řecka. Konkrétně toto téma označil za vyloženě politické, když řekl, že osud Řecka je v rukou euroskupiny, tudíž nemá význam jakkoliv spekulovat. Neodpustil si však vyslovit přání v brzké řešení této krize. Koneckonců je to právě Draghi a jeho tým, kdo v současnosti hasí řeckou likviditu.

EUR/USD

Eurodolar konsoliduje v avizovaném trojúhelníku. Takovéto pohyby vedou často ke vzniku harmonických formací, což lze pozorovat i na tomto případě. Současný vývoj naznačuje, že na významu by mohla získat hladina 1,1270, u které finišuje modrá gartleyeho formace.

eu15_6

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!