Monero – kurz, cena, online graf

Monero – kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Monero je open-source kryptoměna, jejíž počátky se datují k dubnu 2014 a je specifická svou orientací na bezpečnost a anonymitu. Zajímavé jsou i její začátky, protože vývojáři si nenechali žádnou část měny a celý tým byl a je placen pouze z příspěvků. Monero využívá tzv. „ring signatures“, což je specifický typ digitálního klíče a tzv. „stealth adres“ neboli unikátních adres pro každou jednotlivou transakci.

Monero, tak poskytuje svým uživatelům prakticky absolutní anonymitu a dovoluje sdílet informace selektivně. Každý Monero účet je opatřen tzv. náhledovým klíčem, který umožňuje zakázat dané osobě náhled na provedené transakce.

Kryptoměna Monero je také specifická tím, že mince jsou zaměnitelné. To znamená, že žádná mince není unikátní a každá jedna má tak stejnou hodnotu. Pro srovnání, každá transakce na bitcoinu je zaznamenána do blockchainu a mince jsou tak přiřazeny k jednotlivým transakcím. Monero proti tomu je nevystopovatelné. To samozřejmě oceňuje především temná strana internetu, na druhou stranu z pohledu investora tím získává Monero zcela jedinečnou vlastnost a díky tomu v čase roste jeho cena.

Je však potřeba říci, že Monero (XMR) je extrémně volatilní a nedělá mu problém udělat klidně 1 300 procent během roku. Monero začínalo na ceně kolem 0,25 dolaru a dnes se obchoduje za 164 dolarů (listopad 2017). Je to ideální prostředek na rychlé spekulace, ale zároveň nebezpečná hračka. Rozhodně nepatří Monero nepatří do rukou začátečníků. Hodit se může k anonymní transakcím a pro zkušené skalpery.

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!