Moneta Money Bank vstupuje na pražskou burzu

Moneta Money Bank vstupuje na pražskou burzu

Hlavní události

  • Moneta Money Bank jde na trh s cenou 68 Kč za akcii.
  • Západoevropské akcie by měly otevřít smíšeně.
  • Z makrodat se dnes hlavní pozornost bude soustředit na americký trh práce. V Evropě budou zveřejněny předstihové indikátory PMI z jednotlivých sektorů.
  • Výsledky hospodaření dnes reportuje například ArcelorMittal nebo Intesa Sanpaolo. Ve Spojených státech se jedná o několik méně známých firem.

Obchodování na zámořských trzích

Index S&P 500 během včerejší seance prakticky žádných změn nedoznal. Nahoru jej tlačily energetické a farmaceutické společnosti, na druhou stranu brzdou byli maloobchodníci a telekomunikační firmy. Dnes budou trhy sledovat zejména statistiky z amerického trhu práce. Odhady kolegů z SG jsou optimističtější než konsensus, a pokud by se naplnily, mohly by podpořit sentiment na trhu a zvýšit ceny akciových titulů.

Asijské trhy během dnešní noci pokračovaly v poklesu. Po třídenním svátku se na trhy vrátili obchodníci v Japonsku, nicméně Nikkei 225 nakonec uzavřel se zhruba čtvrtprocentní ztrátou. Nedařilo se ani dalším trhům, například čínský index CSI 300 odepisuje 1,8 %. Naopak dalšímu poklesu se díky svátku vyhnuly burzy v Jižní Korei, Indonésii a Thajsku. Z ostatních trhů si zisk odnáší pouze australská burza (+0,25 %).

Moneta Money Bank

Svůj debut na pražské burze si dnes odbude Moneta Money Bank. Dle E15 by cena měla startovat na 68 Kč za akcii, což je nejnižší úroveň v rámci avizovaného pásma. To oceňuje banku na 34,8 mld. Kč.

Ocenění oproti Komerční bance je tak zhruba dvoutřetinové. Do určité míry je však diskont ospravedlnitelný vyšší rizikovostí obchodních aktivit či menší velikostí. My jsme předběžně oceněli společnost v indikativním pásmu 74 až 85 Kč za kus. Domníváme se, že část investorů by mohla přesouvat své prostředky z akcií Komerční banky do Monety. To by mohlo tlačit cenu akcií nováčka směrem nahoru.

MIROSLAV FRAYER
Equity Analyst
Investment Banking

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!