Na euru bylo po zasedání ECB opět živo

Na euru bylo po zasedání ECB opět živo

Evropská centrální banka (ECB) a její vůdce Mario Draghi dnes potvrdili, že k 9.březnu spustí nákup dluhopisů, neboli kvantitativní uvolňování. ECB se chystá měsíčně utratit 60 miliard eur do konce září 2016, případně program prodloužit, pokud se nepodaří zvýšit inflaci k cílovým 2,0 procentům. Úroková sazba zůstala i po dnešním zasedání na historickém minimu 0,05 procenta. Zvýšení se dočkala hospodářská predikce, která počítá s 1,5 procentním růstem v letošním roce. V příštím roce by pak tempo růstu HDP mělo zrychlit na 1,9 procenta.

Kanadský ostře sledovaný index nákupních manažerů (PMI) Ivey se přiblížil v tomto měsíci opět expanzivním hodnotám. Předstihový index se dostal v březnu až na 49,7 z únorových 45,4. Dva měsíce po sobě tak skončil v negativním teritoriu.

Měnový pár EUR/CAD se po dnešních zprávách propadl k předchozímu důležitému minimu na ceně 1,3760. Současnou situaci lze vnímat jako silně přeprodanou, i když trend zůstává jasně medvědí. Momentální vstup do krátké pozice by však zcela jistě nepředstavoval ideální pozici.

eur_CAD_5_3_2015_2

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!