Nejnabitější týden výsledkové sezóny v USA, masakr na cenách komodit pokračuje

Nejnabitější týden výsledkové sezóny v USA, masakr na cenách komodit pokračuje

Dolaru pomáhají úrokové sazby

Americký dolar zůstává silný, neb jej podporují rostoucí úrokové sazby na kratším konci výnosové křivky. Včera to byl přitom vlivný člen FOMC Bullard, který uvedl, že existuje více než 50% pravděpodobnost, že Fed zvedne úroky v září. Kalendář očekávaných událostí je nezajímavý a tak trh může sledovat spíše výnosové křivky a akcie. Technicky – pokud pár EURUSD prolomí hranici podpory na 1,082, může klesnout až k úrovni 1,05.

Masakr na cenách komodit pokračuje

Ceny komodit včera takřka výhradně klesaly a řada hlavních komoditních indexů se propadla na nejnižší úrovně od počátku tisíciletí. Ropa Brent zlevnila asi o 0,8 % zatímco americká ropa WTI se poprvé od dubna dostala pod hranici 50 USD/barel. Pod mírným tlakem byly i ceny základních kovů. Pořádný výplach však zažilo zlato, a to již během časných ranních hodin (respektive během asijského obchodování). Cena kovu se propadla více než o 3 % a dostala se pod hranici 1100 USD/toz. Zlatu neprospívají vyhlídky na růst amerických úrokových sazeb. Nijak zvlášť silnou poptávkovou odezvu nevyvolal pokles cen zlata prozatím ani v zemích největších dvou spotřebitelů, tedy v Číně a v Indii. Alespoň to naznačují fyzické prémie.

Výsledková sezóna v USA je v plném proudu

Výsledková sezóna v USA je v plném proudu. Čeká nás vůbec nejnabitější týden výsledkové sezóny, kdy reportuje zhruba třetina tržní kapitalizace indexu S&P 500. Pondělní obchodování se i přesto neslo v poklidnějším rytmu, kdy hlavní americký akciový index S&P 500 měl rozpětí pouze 0,43 % a nakonec skončil v zelené nule na 2128 bodech, silnější o 0,08 %. Podobně si vedly i ostatní indexy, kdy Dow Jones Industrial Average posílil shodně o 0,08 % na 18100 bodů. Technologický index Nasdaq rozšířil svá historická maxima a posílil na 5219 bodů, což znamenalo posun o 0,18 %.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!