Obchod týdne

Obchod týdne

Tento týden jsme pro vás vybrali obchod od Credit Swiss.

Banka očekává, že čtvrteční zasedání Evropské centrální banky se bude nést v holubičím módu, neboť Mario Draghi by si mohl začít připravovat půdu pro rozšíření měnových stimulů (program QE). Navíc Credit Swiss očekává slabší evropská data PMI , jež jsou v makrokalendáři plánována na pátek. Banka také čeká ve čtvrtek pokles spotřebitelské důvěry v eurozóně. V hledáčku investorů bude hlavně německý index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby po skandálu VW.

Na druhé straně Credit Swiss očekává oživení maloobchodních prodejů ve Velké Británii (čtvrtek). Makrokalendář je tento týden bohatý i na projevy britských centrální bankéřů. Guvernér Mark Carney mluví zítra v Oxfordu a ve čtvrtek zazní slova Cunliffa na mezinárodní bankovní konferenci.

Z dlouhodobého pohledu technické analýzy vidíme, že měnový pár EUR/GBP po silném výprodeji, který začal v srpnu 2013 (0,8770) a skončil letos na jaře, konsoliduje v obdélníkové formaci ohraničené hodnotami 0,7000 a 0,7500. Aktuálně zkorigoval poslední výprodej, který začal před rokem, k Fibonacciho hodnotě 50, kterou nedokázal porazit ani na druhý pokus a díky divergenci s oscilátorem MACD oslabuje. Úspěšně prorazil směrem dolů rostoucí trendovou linii, což potvrzuje očekáváný pokles. Jako jediné nebezpečí vidíme, že EUR/GBP ještě nevytvořil nižší „low“. Cílem by se mohly postupně stát Fibonacciho hodnoty 23,6, případně předchozí minima.

eur_gbp_20_10_2 eur_gbp_20_10

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!