Obchod týdne

Obchod týdne

Poslední říjnový týden se zaměříme na britskou libru proti americkému dolaru (GBP/USD), které nevěří banka Morgan Stanley (MS).

Z pohledu technické analýzy se měnový pár pohybuje v klesajícím trendovém kanálu. Od 18. června, kdy dosáhl maximum na hodnotě 1,5900 vytváří nižší vrcholy a nižší dna. MS svým obchodem sází na dobrý poměr rizika a zisku (RRR), kdy riskuje 100 pips, nicméně očekává, že GBP/USD oslabí až k hodnotě 1,4850. Pozor však na historicky silnou zónu 1,5180/1,5120, která by musela být překonána, aby se očekávání banky splnila.

Z Fundamentálního hlediska lze rovněž vsadit na posílení amerického dolaru, a to z několika důvodů. Čína předchozí týden snížila úrokovou sazbu, aby zmírnila negativní dopad pomaleji rostoucí domácí ekonomiky na globální ekonomiku. Dalším impulzem pro USD by mohlo být středeční zasedání centrální banky (Fed), když bankovní rada úplně nezmete ze stolu možnost zvýšení úrokových sazeb v prosinci (situace na globálních trzích je momentálně stabilnější než v září, čínské HDP rovněž potvrdilo 7% růst HDP.). Ve čtvrtek zveřejní USA data HDP za 3. čtvrtletí (1. měření), která by mohla naplnit očekávání trhu.

Pozor na Británii, která rovněž zveřejní data HDP za 3. čtvrtletí, a to již zítra. Abychom minimalizovali riziko, preferujeme vstup do obchodu až po těchto datech.

Snímka obrazovky 2015-10-26 o 11.39.01

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!