Obchod týdne

Obchod týdne

Barclays – obchoduje EUR/AUD před zasedáním RBA

Banka Barclays pro tento týden radí takticky prodat měnový pár EUR/AUD. Ačkoliv se Barclays dívá na australský dolar spíše medvědími očima, proti euru sází na jeho posílení. Obchod je založený na dvou předpokladech:

1, V úterý ráno zasedá australská centrální banka (RBA). Finanční trhy oceňují s 45procentní pravděpodobností možnost snížení základní úrokové sazby o 25 bodů. Barclays však očekává, že RBA zítra ještě k tomuto kroku nepřistoupí a ponechá si tuto monetární zbraň v záloze na horší časy, i když data inflace předchozí týden zklamala. V případě, že se potvrdí očekávání Barclays a RBA zítra ráno ponechá úrokové sazby beze změny (základní sazbu na 2procentní úrovni), lez očekávat posílení AUD.

2, Naopak euro je od posledního zasedání ECB, na němž Mario Draghi naznačil možnost zvýšení monetárních stimulů, pod prodejním tlakem. EUR/USD podle banky zůstane dále v oslabení, zejména když investory v pátek kladně překvapí data z amerického trhu práce (NFP). EUR/AUD by v tomto případě dostal další prodejní impulz.

Velmi silní rezistenční zónu vidíme na úrovni 1,5600, jejíž proražení by zneplatnilo očekávání poklesu EUR/AUD. První dosažitelná zóna by mohla být modrá úroveň podpory, následně pak srpnová a červencová minima.

eur_aud_2_11_2015

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!