Obchod týdne

Obchod týdne

Morgan Stanley očekává zvýšenou volatilitu spojenou s nižšími cenami komodit a výprodejem na akciovém trhu. Prodejní tlak na ropě by se měl podle všeho podepsat na nižší ceně kanadského dolaru. Vyšší volatilita a averze k riziku by měly hrát proti měnovému páru CAD/JPY.  Zatímco kanadský dolar (CAD) proti americkému dolar se obchoduje u 11letých minim, tak proti japonskému jenu od srpna postupně posiluje, což odráží investorský apetit po riziku.

Měnový pár CAD/JPY koriguje svůj předchozí pokles (červen – srpen) v rostoucím trojúhelníku, jehož horní hrana je shodná s Fibonacciho úrovní 38.20. Rovněž se zde nachází 100denní průměr. Vhodné je, počkat si na proražení rostoucí trendové linie směrem dolů a na opuštění trojúhelníku. MS očekává, že CAD/JPY může dojít až k srpnovým minimům. Naopak obchod se zneplatní, když cena prorazí formaci trojúhelníku směrem nahoru, tedy se dostane nad hodnotu 93,60.

cad_jpy_16_11

Graf níže ukazuje cenový vývoj americké ropy WTI, na níž je kanadský dolar vázán. Cena ropy prorazila minima z 28.8.2015 a otevírá si cestu k srpnovým hodnotám.

ropa_16_11_2015

 

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!