Obchod týdne

Obchod týdne

Tento týden pro vás vybíráme obchod od Citi Bank. Tato banka preferuje nákup měnového páru USD/JPY zejména z následujících důvodů:

  • USD (americký dolar) nastupuje podle banky na první schůdky růstového trendu, který by se mohl rozjet v září v souvislosti s plánovaným utažením měnové politiky ve Spojených státech. Americký dolar proto bude citlivě reagovat na makroekonomická data, přičemž právě ta pozitivní budou naplňovat investorská očekávání ohledně brzkého zvýšení úrokových sazeb. Ve čtvrtek budou publikována data HDP za druhé čtvrtletí.

Rostoucí sázky na posílení amerického dolaru lze pozorovat právě na vývoji měnového páru USD/JPY, kdy japonský jen, reprezentant bezpečného přístavu, nereaguje posílením na výprodej a paniku na čínském akciovém trhu. To signalizuje, že investorům se nechce prodávat USD vůči JPY, protože očekávají, že Fed na podzim zvýší úrokové sazby.

  • Poslední oslabování japonského jenu a pokus o prolomení úrovně 124,50 bylo zastaveno japonskými autoritami, které vyjádřili obavy ohledně negativních dopadů slabšího jenu na domácí ekonomiku. Japonsko je závislé na importu energií, proto dokud bude cena ropy na uzdě, Citi Bank nečeká další slovní intervence ze strany tamní centrální banky (BoJ).

Z našeho pohledu technické analýzy měnový pár momentálně koriguje předchozí červencový růstový pohyb (9.7.-21.7.) v modrém klesajícím kanálu. Korekce zatím proběhla k Fibonacciho úrovni 38,20. U této hodnoty by se mohl pokles zastavit, protože USD/JPY zatím nevytvořil nižší dno. Růst se potvrdí, když USD/JPY prorazí trendový kanál směrem nahoru. Cílem by se mohla stát hodnota 125,75. Obchod se zneplatní u hodnoty 122,75.

usd_jpty_28_7

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!