Obchod týdne: EUR/USD

Obchod týdne: EUR/USD

Banka Morgan Stanley sází na posílení hlavního měnového páru EUR/USD. Nakupuje ho za aktuální cenu a využívá příznivého poměru RRR. Obchod se podle banky zneplatní, když cena klesne pod podporu 1,0850. Jde o dlouhodobější obchod vzhledem k tomu, že banka cílí až na posílení k 1,1300.

Z pohledu technické analýzy zatím nezle vidět jasné signály pro růst, eurodolar konsoliduje v trojúhelníku. Můžeme počkat na signál, až EUR/USD prorazí horní stranu trojúhelníku, pak ale budeme muset nastavit větší stop loss (riskovat větší propad v případě neúspěšného obchodu). EUR/USD nemá dostatek síly k vytvoření vyšších vrcholů, avšak poslední dna mají rostoucí tendenci, což je typické pro trojúhelníky.

V prospěch eura momentálně hraje averze investorů k riziku v prostředí akciového výprodeje vedeného Čínou a klesající ceny ropy. Euro je používané k financování rizikových obchodů (obchodníci si půjčují (prodávají) eura za nízké sazby a nakupují riziková – výnosnější aktiva. Avšak nyní investoři z rizikových aktiv utíkají a vracejí eurové půjčky, tedy nakupují eura.

eur_usd_18_1

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!