Obchodní aktivita na akciových trzích zůstává nízká

Obchodní aktivita na akciových trzích zůstává nízká

Hlavní události

  • Nová evropská regulace zpřísňuje pravidla pro síťovou neutralitu.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít smíšeně.
  • Spojené státy zveřejní předskokana pátečních statistik z trhu práce, ADP report. Kromě toho budou publikovány i prodeje domů (pending home sales) a chicagský index PMI. V eurozóně se dočkáme míry nezaměstnanosti a spotřebitelské inflace.
  • Analytici Société Générale snížili doporučení pro akcie britského dodavatele vybavení pro ropný průmysl Petrofac na držet. Zároveň zahájili pokrývání britské nízkonákladové aerolinky Wizz Air s nákupním doporučením.

 Obchodování na zámořských trzích

Index S&P 500 včera uzavřel se ztrátou 0,2 %. S výjimkou finančních titulů v mínusu zakončily všechny sektory. Po výsledkové sezóně bylo zprávou dne, že Apple získal od irské vlády neoprávněně daňové úlevy ve výši 13 mld. EUR. Evropská komise chce tyto peníze od firmy vymoci. Akcie společnosti reagovaly na zprávu mírným poklesem a pohoršily si o necelé jedno procento. Obchodní aktivita na americkém trhu byla nízká, když zobchodovaný objem byl o 14 % nižší oproti průměru za posledních 30 dní.

Japonské akcie si během dnešního nočního obchodování polepšily o jedno procento, když jen zůstává nadále vůči dolaru slabý v reakci na spekulace na zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Nejvíce se dařilo bankovním a ropným titulům. V plusu seanci končí i čínské trhy, a to se ziskem okolo 0,4 %. Naopak v červeném se nachází australská (-0,8 %) nebo jihokorejská burza (-0,3 %).

 O2 Czech Republic

Evropský unijní telekomunikační úřad vytvořil nová pravidla pro síťovou neutralitu při poskytování mobilních dat evropskými operátory. Ta mají výrazně omezit tzv. zero-rating, kdy poskytovatel nezapočítává mobilní data spotřebovávaná při využívání konkrétní aplikace nebo služby do měsíčního limitu. Podle nové regulace bude možné síťovou neutralitu porušovat tímto způsobem jen v případě specializovaných služeb, které ovšem nesmějí nahrazovat tradiční poskytování internetového připojení.

V případě O2 Czech Republic by se tak mohl Český telekomunikační úřad zabývat případem, kdy O2 neúčtuje svým zákazníkům data při poslechu hudby přes aplikaci Spotify. Za to byl v minulosti již operátor kritizován šéfem ČTÚ Jaromírem Novákem.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!