Obchodování s akciemi NWR bylo pozastaveno

Obchodování s akciemi NWR bylo pozastaveno

Přehled událostí:

  • Obchodování s akciemi NWR bylo pozastaveno.
  • Fortuna dnes ráno zveřejnila částečné výsledky za letošní první čtvrtletí.
  • Západoevropské akcie by po sérii poklesů dnes měly otevřít růstem.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes budou zveřejněny např. týdenní údaje z amerického trhu práce, pozornost ale bude směřovat spíše k zítřejšímu reportu za celý duben.
  • Na obou stranách Atlantiku i dnes pokračuje výsledková sezóna. Čerstvé údaje o hospodaření zveřejňují např. společnosti Merck nebo Repsol.
  • Analytici Société Générale včera mimo jiné doporučili prodat akcie francouzské biotechnologické společnosti Poxel.

Obchodování na zámořských trzích

Hlavní americké akciové indexy včera oslabily zhruba o půl procenta a zaznamenaly tak již čtvrtý pokles během posledních pěti seancí. Zklamal totiž počet nových pracovních míst v soukromém sektoru, což jen částečně kompenzovalo pozitivní překvapení z dubnového indexu ISM v nevýrobním sektoru. O 7,5 % propadly akcie internetového vyhledávače Priceline kvůli nečekaně slabému výhledu pro zisk v nadcházejícím kvartálu.

Noční obchodování na asijských trzích přineslo již dokonce sedmý pokles v řadě a kontinentální index je tak nejníž za poslední čtyři týdny. Dnešní obchodování ale bylo neúplné, když byly zavřené akciové trhy v Japonsku, Indonésii nebo Jižní Koreji. Nedařilo se čínským burzám, které táhly dolů hlavně akcie realitních firem.

NWR

Těžební společnost NWR včera informovala, že pravděpodobným dopadem insolvence OKD bude rozpadnutí skupiny NWR. Pokud k tomu dojde, tak bude podle firmy akcionářům vrácena jen velmi minimální nebo žádná částka. Obchodování s akciemi NWR na londýnské burze proto bylo už ráno pozastaveno, na pražské burze se akcie nebudou obchodovat ode dneška až do odvolání. Podle BCPP budou mít vlastníci akcií stále možnost převádět je mimo regulovaný trh organizovaný burzou.

Je otázkou, jestli burzovní obchodování s akciemi NWR vůbec bude někdy obnoveno. Hodnota akcií je s největší pravděpodobností nulová.

Fortuna

Sázková společnost Fortuna zveřejnila dnes ráno částečné výsledky za letošní první čtvrtletí. Firma v souladu s našimi odhady oznámila silný růst objemu přijatých sázek a hrubých výher. Provozní zisk EBITDA však spadnul o něco více, než jsme očekávali. Fortuna nicméně potvrdila svůj celoroční výhled (pokles EBITDA jen o 10-15 % y/y), a proto zprávy vnímáme víceméně neutrálně. Výsledky budeme podrobněji komentovat během dnešního dne.

Stock Spirits

Akcie likérky Stock Spirits se dnes poprvé obchodují bez práva na dividendu ve výši 0,0455 EUR (přibližně 1,2 CZK) na akcii. Cena akcií by dnes měla klesnout přibližně o tuto částku, která odpovídá 2,2 % ze včerejšího závěrečného kurzu. Ze zisku loňského prvního pololetí již byla vyplacena dividenda 0,0125 EUR, za celý rok proto dividenda činí 0,058 EUR (1,6 CZK) na akcii.

JOSEF NĚMÝ
Akciový analytik
Investment Banking

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!