Páteční data z trhu práce nakopla akcie

Páteční data z trhu práce nakopla akcie

  • Západoevropské akcie by měly zahájit týden mírným růstem.
  • Z dnešních makroekonomických indikátorů stojí za zmínku pouze německá průmyslová výroba za listopad, která dnes ráno překvapila silnějším meziročním růstem, když k lepšímu byla revidována i data za předcházející měsíc, a obchodní bilance, která proti očekávání vykázala vyšší přebytek. V průběhu tohoto týdne pak bude zveřejněna průmyslová výroba za celou eurozónu. Americký kalendář pro tento týden je zajímavější. Ačkoliv dnes nic podstatného nepřinese, zejména druhá polovina týdne bude poutat pozornost investorů maloobchodními tržbami, spotřebitelskou důvěrou nebo cenami průmyslových výrobců.
  • Société Générale v pátek zvýšila doporučení pro akcie německého výrobce pneumatik Continental na Koupit.
  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh si v poslední seanci uplynulého zkráceného týdne polepšil o 0,4 %. V prvním týdnu roku si tak celkově připsal 1,7 %. V pátek se dařilo především informačním technologiím, jejichž akcie vzrostly o jedno procento. S odstupem je pak následovaly průmyslové, spotřební nebo finanční tituly. Naopak největším propadlíkem byly telekomunikační společnosti. V pátek byly zároveň zveřejněny statistiky z amerického trhu práce. O největší překvapení se postaraly hodinové výdělky, které oproti očekávání vzrostly více. To indikuje silnou spotřebitelskou poptávku, což by měly potvrdit i v tomto týdnu očekávané maloobchodní tržby a spotřebitelská poptávka.

Obchodování na asijských trzích v průběhu dnešní noční seance bylo spíše klidné, o čemž svědčí i pohyby jednotlivých indexů, které se ve většině případů pohybovaly do půl procenta. Výjimkou byl australský parket, který si polepšil o 0,9 % zejména díky telekomunikačním a finančním titulům. Přesto v asijském regionu převládal spíš sentiment k mírným výprodejům.

Pro hlavní akciové trhy budou v tomto týdnu důležité především americké statistiky o maloobchodních tržbách a spotřebitelská poptávka. Očekávání jsou vcelku optimistická, měli bychom zaznamenat velmi solidní růst i v kontrolní skupině maloobchodu. To by mělo udržovat příznivý sentiment na akciových trzích.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!