Páteční pokles amerických akcií následovala ráno Asie propadem o 1%

Páteční pokles amerických akcií následovala ráno Asie propadem o 1%

Hlavní události

  • Západoevropské akcie by dnes měly navázat na ztráty zámořských burz a do nového týdne vstoupit poklesem asi o půl procenta.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes budou zajímavé německé indexy IFO nebo prodeje nových domů v USA.
  • Ve zbytku týdne budou zveřejněny také například indikátory důvěry v eurozóně.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy v pátek klesly o více než půl procenta. Hlavní indexy táhl dolů hlavně energetický sektor v reakci na zhruba 4% propad cen ropy, který táhly obavy z pokračování převisu nabídky nad poptávkou. V červených číslech ale byla i většina ostatních odvětví. Za celý týden ovšem americké burzy přidaly přes procento.

Noční obchodování na asijských trzích bylo ve znamení poklesu. Cena ropy sice korigovala část pátečních ztrát, na burzách ale převážila opatrnost, protože hodně indexů je stále v blízkosti ročních maxim. Většina hlavních trhů i kontinentální index MSCI Asia Pacific tak klesla přibližně o procento. Skokanem dne naopak byly akcie čínské těžební společnosti Chinalco Mining Corp, které vyletěly skoro o 26 % díky nabídce na výkup akcií od menšinových akcionářů.

O2 Czech Republic

Dnešní Hospodářské noviny informují, že provozovatel informačního webu Miroslav Motejlek dostal od ČNB pokutu 1 mil. Kč za údajnou manipulaci s cenou akcií O2. Rozhodnutí zatím není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Akcie O2 loni prudce vzrostly díky rozhovoru o možné výplatě mimořádné dividendy zveřejněném 25. srpna. Rozhovor přitom byl pořízen téměř o týden dříve. Zpráva o pokutě by neměla mít vliv na cenu akcií O2.

Zdroj: Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!