Peercoin – kurz, cena, online graf

Peercoin – kurz, cena, online graf




Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Peercoin

Peercoin, jak už název napovídá, je kryptoměna určená pro peer-to-peer platby, podobně jako Bitcoin. Peercoin je však novější a zaměřuje se na mouchy, které má Bitcoin. Peercoin byl vytvořen vývojářem Sunny Kingem a stal se prvním měnou, která využívá kombinaci tzv. proof-of-work a proof-of-stake, tedy způsobů jakým je validován blockchain. Nejen díky této unikátnosti se Peercoinu podařilo stát se 5. největší kryptoměnou na světě.

Na rozdíl od Bitcoinu nemá Peercoin nastaven limit pro maximální počet Peercoinů (u Bitcoinu to 21 milionů). Peercoin se tak vyhýbá možnosti extrémně vysoké poptávky a nedostatkového zboží, které zabraňuje Bitcoinu stát se využívanější měnou. Peercoin na trh neustále dodává nové mince, což zajišťuje přirozený tok a cenu. Momentálně je na trhu takřka 21 milionů Peercoinů.

Peercoin přitom počítá s možností inflace, která je typická pro fiat měny v momentě, kdy například centrální banky využívají kvantitativní uvolňování. Zároveň je Peercoin na rozdíl od Bitcoinu energeticky úsporný. Koncept proof-of-stake je cesta, kterou jde i Ethereum a všechny nové kryptoměny. Pokud se totiž těžba stane příliš drahou, může dojít k zhroucení celého systému. Proto lze náklady na těžbu považovat za zásadní při výběru kryptoměny pro investici. Stejně tak se může stát to, že ve výsledku bude náročné kryptoměny těžit pouze několik organizací a zcela zmizí prvek decentralizace.

Peercoin je ideální kryptoměnou pro konzervativní investory.

Co si ještě přečíst?

Co je to Bitcoin?

Lze považovat Bitcoin za skutečnou měnu?

Co je Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum?

Co je Litecoin?

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!