Pegas Nonwovens dostal investiční pobídku pro rozšíření výroby

Pegas Nonwovens dostal investiční pobídku pro rozšíření výroby

Hlavní události

  • Ministerstvo průmyslu rozhodlo o udělení investiční pobídky pro rozšíření výroby Pegas Nonwovens.
  • Futures kontrakty na Euro Stoxx 50 ukazují na mírný růst.
  • Dnes neočekáváme zveřejnění žádných zásadních ekonomických indikátorů. Zajímavé informace může poskytnout středeční zápis z jednání FED, případně čtvrteční indikátor vývoje maloobchodních tržeb v USA. V Evropě pak investoři budou sledovat úterní indikátor průmyslové výroby a páteční zveřejnění nových registrací osobních vozidel za září. Z měkkých indikátorů pak německý ZEW zveřejní průzkum ekonomické nálady pro říjen.

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy S&P 500 a Dow Jones uzavřely minulý týden mírným poklesem o 0,3 % a  0,2 %. Technologický Nasdaq Composite ztratil 0,3 % níže. Největší pokles zaznamenal průmysl a energetické tituly. V mírném plusu se udržely finance, telekomunikace a zdravotnictví. Data z amerického trhu práce zůstala mírně za očekáváním s nezaměstnaností na 5 % a 156 tisíci nově vytvořených pracovních míst oproti očekávaným 171 tisícům.

Na asijských trzích se nejvíce dařilo čínským akciím, které zřejmě doháněly týdenní pauzu. Japonské a taiwanské trhy jsou dnes zavřené.

Pegas Nonwovens

Ministerstvo průmyslu rozhodlo o udělení investiční pobídky pro rozšíření výroby netkaných textilií ve výrobním závodě Znojmo-Přímětice. Příslib investičních pobídek se poskytuje ve formě slevy na dani z příjmů ve výši 25 % celkové hodnoty způsobilých nákladů a současně v maximální výši 148,05 mil. Kč, přičemž slevu lze uplatnit po dobu deseti bezprostředně následujících zdaňovacích období.

Sleva na dani představuje zhruba 16 CZK na akcii. Zprávu vnímáme příznivě a předpokládáme pozitivní vliv na pohyb akcie.

Zdroj: analytický tým Komerční banky

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!