Pegas vyřazuje akcie z obchodování na varšavské burze

Pegas vyřazuje akcie z obchodování na varšavské burze

  • Pegas Nonwovens získal souhlas na vyřazení svých akcií z obchodování na varšavské burze.
  • Západoevropské akcie by měly zahájit velmi mírným růstem.
  • Dnešek bude z pohledu makroekonomických ukazatelů patřit předstihovým indikátorům PMI v některých světových ekonomikách. Ve Spojených státech pak kromě nich budou zveřejněny prodeje existujících domů či richmondský index výrobní aktivity.
  • Hospodářské výsledky dnes zveřejní celá řada firem. Mezi nejzajímavějšími jsou například Johnson & Johnson, Verizon Communications či Lockheed Martin.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včerejší obchodování uzavřely se ztrátou čtvrt procenta. Nejhůře se dařilo energetickým společnostem (-1,1 %), které poslaly dolů klesající ceny ropy. Sektoru nepomohly ani překvapivě lepší výsledky společnosti Halliburton, když její akcie odevzdaly bezmála tři procenta. Akciovým trhům ale nyní nepřeje globálně, což je do jisté míry ovlivněno i negativním postojem Donalda Trumpa k Transatlantické obchodní a investiční úmluvě mezi EU a USA poté, co podepsal odchod z Transpacifického partnerství o volném obchodu s 12 tichomořskými státy, což vzbuzuje mezi investory určitou nervozitu. Nepříznivým faktorem je i jeho hrozba vyššího zdanění pro ty společnosti, které by chtěly přesouvat výrobu do zahraničí.

V Asii japonské akcie pokračují v poklesu, když jen se drží na silnějších úrovních. Index Nikkei 225 ztratil půl procenta zejména kvůli akciím exportérů. Zároveň se častěji objevují komentáře amerických představitelů ohledně příliš silné úrovně dolaru, která by mohla mít negativní dopad na ekonomiku. S červenou nulou dnes zakončilo i obchodování v Jižní Koreji. Na ostatních trzích byly patrné známky opatrných nákupů akcií. Ve většině případů šlo o zisky do půl procenta, australský index si dnes polepšil o 0,7 %.

Futures na evropský index Stoxx 50 ukazují na mírný vzestup na začátku dnešní seance. Evropským akciím by však měly pomoci k růstu i dnes publikované předstihové indikátory PMI, které by měly potvrdit slušnou dynamiku evropské ekonomiky.

Pegas Nonwovens

Textilka oznámila, že polský dozorový orgán schválil nabídku společnosti na vyřazení akcií z obchodování na varšavské burze. Jedná se přibližně o 434,5 tis. akcií, které představují 4,7 % základního kapitálu. Pegas již dříve uvedl, že důvodem je nízký objem obchodů, který neodpovídá nákladům vynaloženým na kotaci akcií. Odkupní cena pro polské akcionáře byla stanovena na 127 PLN za kus.

V okamžiku oznámení tohoto záměru se cena akcie pohybovala okolo 122 PLN, od té doby však vzrostla na úroveň odkupní ceny. Zpráva by tak již neměla mít větší dopad na cenu akcií. Očekáváme zrušení těchto akcií, což by mělo mírně zvýšit zisk na akcii.

Zdroj: Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!