Pohled na britskou libru letem světem

Pohled na britskou libru letem světem

Britská ekonomika se podle druhého měření HDP za první kvartál letošního roku nedočkala zlepšení a vzrostla jen o 0,3 procenta. Tržní predikce přitom počítaly se zlepšením až o 0,2 procenta. Dle dnešního výsledku došlo ke zhoršení v sektoru služeb, který odnesl zpomalení ve výkonu dopravy a skladování. Britská centrální banka (BOE) přesto očekává, že poslední měření nakonec ukáže expanzi o 0,5 procenta, stále tak nejsou spočítána všechna data, která mohou výsledek ovlivnit.

„Jak jsem řekl, tak bude.“ To může prohlásit britský staronový premiér David Cameron, který potvrdil, že Britové dostanou příležitost rozhodnout o setrvání v EU. Referendum by se mělo dostat na pořad dne během dvou let. Otázka bude položena následovně: „Měla by Velká Británie setrvat v EU?“ Takováto otázka má i psychologický aspekt, protože odpověď ANO znamená setrvání v EU, obecně pak platí, že pozitivně se odpovídá vždy snadněji. To podporuje i politika Davida Camerona, který by sám nechtěl odejít ze společenství.

GBP/CAD se již poměrně dlouho točí kolem Fibonacciho hladiny 127,2 a leckdo by mohl začít přemýšlet o dvojitém vrcholu. Dnešní informace nebyly až tak zásadně kurzotvorné, jak by se dalo čekat. Ve hře tak stále visí vyplní motýlí formace, která naznačuje možný hluboký pohyb směrem k jihu.

GC

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!