Pokles ceny ropy oslabuje akciové indexy

Pokles ceny ropy oslabuje akciové indexy

Hlavní události

  • ČEZ oznámil další prodloužení v Temelíně.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zajímavá hlavně průmyslová produkce v eurozóně za červenec.
  • Analytici Société Générale včera aktualizovali svá doporučení pro akcie několika amerických bank; nově například doporučují prodat akcie Citigroup.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy se včera vrátily do ztrát. Hlavní indexy byly od začátku seance pod prodejním tlakem a nakonec odepsaly skoro 1,5 %. Pokles cen ropy srazil energetické tituly, v červených číslech ale skončila i všechna ostatní odvětví. Akcie Wells Fargo spadly o více než 3 % kvůli skandálu, že zaměstnanci banky otevřeli mnoho účtů bez souhlasu klientů. Proti proudu naopak šly více než 2% růstem akcie Apple díky zprávě o nečekaně vysokých objednávkách nového modelu iPhone 7.

Noční obchodování na asijských trzích přineslo pokračování poklesu. Kontinentální index MSCI Asia Pacific klesl již popáté v řadě, japonský Topix dokonče již pošesté za sebou. Burzy v zemi vycházejícího slunce srážely hlavně banky v reakci na spekulace, že tamní centrální banka by mohla na svém nadcházejícím zasedání srazit úrokové sazby ještě více do záporu. Kvůli svátkům se dnes neobchodovalo v Jižní Koreji, od zítřka budou zavřené i čínské pevninské trhy.

ČEZ

ČEZ oznámil další prodloužení odstávky druhého bloku jaderné elektrárny Temelín. Jeho spuštění bylo odloženo z 21. září na 1. října.

Zpráva by dnes mohla mít mírně negativní dopad na cenu akcií. Opakující se problémy v jaderných elektrárnách navíc podle našeho názoru zvyšují riziko, že by firma nemusela dosáhnout svých celoročních finančních cílů.

Zdroj: komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!