Polská makroekonomická čísla se zhoršují, dnes zasedá MNB

Polská makroekonomická čísla se zhoršují, dnes zasedá MNB

Včera přišla další série slabších čísel z Polska, tentokrát jimi byly průmyslová produkce a maloobchodní tržby (za říjen), přičemž zklamala zejména první zmíněná statistika. Zlotý nicméně výrazně ztrácel již v předchozích dnech (nelíbil se mu růst amerických tržních sazeb) a včerejší zklamání na něj zásadnější dopad nemělo. Říjnová čísla však naznačují, že ani start do posledního čtvrtletí nebyl v případě polské ekonomiky nijak zářný (vzhledem k výkonům v prvním pololetí). Důležité tak v Polsku může být zveřejnění zápisu z posledního jednání Výboru pro měnovou politiku (čtvrtek).

Celkově horší nálada na rozvíjejících se trzích je patrná i v poklesu tlaku na posilování koruny, která se i včera držela lehce nad hranicí kurzového závazku ČNB. V tom koruně pomáhá i holubičí tón, jenž se line z ECB (pravděpodobně prodlouží QE).

Dnes se pozornost stáčí do Maďarska, kde zasedá centrální banka. Ta nemá důvod svoji politiku měnit, neboť na jedné straně může být spokojena s tím, že tržní úrokové sazby na peněžním trhu se drží nízko a jednak, že inflace se konečně pohnula vzhůru (meziroční inflace v říjnu poskočila na 1 %).

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!