Pozornost investorů se přesouvá od Brexitu k výsledkové sezóně

Pozornost investorů se přesouvá od Brexitu k výsledkové sezóně

Hlavní události

  • Akcie Stock Spirits se dnes obchodují poprvé bez nároku na dividendu 10 GBp.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít růstem.
  • Spojené státy zveřejní předskokana pátečních údajů z trhu práce, ADP report. Kromě toho budou zveřejněny i žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Na starém kontinentě byla nejzajímavějším číslem německá průmyslová výroba, která zklamala meziměsíčním poklesem za květen a revizí předchozích údajů k horšímu.
  • Analytici Société Générale snížili doporučení pro akcie belgické banky KBC na prodat.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 během včerejší seance vzrostl o zhruba půl procenta a vymazal tak většinu svých ztrát z předcházejícího dne. S výjimkou telekomunikačního sektoru se dařilo všem odvětvím v čele s farmaceutickými společnostmi, které si připsaly 1,2 %. Pozornost trhů se začne přesouvat k výsledkové sezóně, kterou příští týden neoficiálně zahájí hliníkárna Alcoa. Po 8,5% meziročním poklesu zisku v USA (za celý index S&P 500) se i za druhé čtvrtletí očekává jeho snížení o zhruba pět procent.

Asijské burzy se během dnešního nočního obchodování vyvíjely smíšeně. V Japonsku indexy klesají třetí den v řadě (Nikkei 225 -0,7 %), když mezi nejvíce propadající společnosti patřili realitní developeři a stavební firmy. Japonský trh je v posledních dnech paralyzován především posilujícím jenem. Naopak téměř jedno procento si dnes odnášejí jihokorejské tituly nebo společnosti, jejichž akcie se obchodují v Hong Kongu.

Stock Spirits

Akcie společnosti se dnes obchodují poprvé bez nároku na mimořádnou dividendu ve výši 10 GBp. Cena akcie by tak měla na úvod obchodování klesnout o více jak 5 %.

 

MIROSLAV FRAYER
Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!