Pražská burza: CME zveřejnilo výsledky hospodaření

Pražská burza: CME zveřejnilo výsledky hospodaření

Hlavní události

  • CME zveřejnilo výsledky hospodaření za Q2 16.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zveřejněna například americká spotřebitelská důvěra za červenec.
  • Plným proudem dnes pokračuje výsledková sezóna, která v západní Evropě mimo jiné přináší údaje o hospodaření LVMH a Michelin, v USA pak například Caterpillar, McDonald’s nebo Apple.
  • Analytici Société Générale včera doporučili koupit akcie rakouské elektrárenské společnosti Verbund, prodat naopak doporučili akcie aerolinek Air France-KLM.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera klesly o několik desetin procenta a index S&P 500 tak ustoupil ze svého historického rekordu. Mezi klesajícími byly i akcie technologické společnosti Yahoo ( 2,7 %) po zprávě o prodeji některých aktiv telekomunikační firmě Verizon (-0,4 %). Ze sektorového pohledu se jednoznačně nejhůře dařilo energetickým akciím, na které dolehla korekce cen ropy.

Noční obchodování na asijských trzích bylo smíšené. Pod prodejním tlakem byly indexy v zemi vycházejícího slunce, které oslabily skoro o 1,5 % zejména kvůli posílení japonského jenu. Nadále se spekuluje jaká budou další opatření na podporu tamní ekonomiky, o čemž více napoví páteční zasedání Bank of Japan. Další kontinentální burzy naopak měly spíše tendenci k růstu, když čínské burzy přidávají dokonce přibližně 1 %.

CME

Mediální společnost CME dnes ráno zveřejnila výsledky hospodaření za letošní druhé čtvrtletí, které překonaly naše očekávání a ve většině ukazatelů i tržní konsensus. Výsledky ovlivnil jednorázový odpis z nedávného refinancování dluhu ve výši 150,2 mil. USD, o čemž už CME informovalo v březnu. Ve Q2 došlo díky této transakci ke snížení úrokových nákladů, nicméně provozní cash flow se zhoršilo, protože CME platilo větší část úroků v hotovosti a navíc zaplatilo 20 mil. USD za garanční poplatky Time Warner. Pro zbytek letošního roku je vedení firmy optimistické ohledně pokračování růstu a snižování zadlužení.

Celkově výsledky hodnotíme mírně pozitivně s ohledem na vyšší než očekávaný provozní zisk OIBDA. Další důležité informace by mohl přinést odpolední konferenční hovor managementu firmy s analytiky. Hospodářské výsledky budeme podrobněji komentovat během dnešního dne.

JOSEF NĚMÝ
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!