Pražská burza: Pegas hospodářské výsledky, výhled ceny akcií, dividenda

Pražská burza: Pegas hospodářské výsledky, výhled ceny akcií, dividenda

Výsledky hospodaření hodnotíme pozitivně; doporučení držíme v platnosti

Výsledky hospodaření Pegasu překonaly na úrovni provozního i čistého zisku konsensus. Tržby za druhý kvartál mírně zaostaly, když dosáhly 51,6 mil. EUR a byly o necelé procento vyšší než vloni. Za tímto mírným nárůstem stály nižší ceny polymerů, které byly kompenzovány nepatrným zvýšením objemu produkce. Výrazný meziroční růst čistého zisku na 7,1 mil. EUR ovlivnily nižší náklady z přecenění opčního programu a nerealizované kurzové zisky oproti loňským ztrátám.

 Fakta a události: (1) Objem produkce dosáhl 25,7 tis. tun, čímž už několik čtvrtletí v řadě dosahuje velmi solidních úrovní. Prodeje díky dohodnutým kontraktům se zákazníky probíhají plynule, o čemž svědčí i zásoby hotových výrobků, které se daří držet na optimální úrovni. (2) Podíl výrobků pro oblast hygieny činil na celkových výnosech ve Q2 16 84,5 % ve srovnání s 83,3 % podílem o rok dříve. Prodeje mimo tuto oblast (zejména pro stavebnictví, zemědělství a zdravotnictví) dosáhly 8 mil. EUR, což představovalo 15,5% podíl na celkových výnosech. (3) Nižší náklady z přecenění opčního programu ve výši 0,4 mil. EUR (oproti 1,8 mil. EUR vloni) stály za nárůstem EBITDA o čtvrtinu. Nárůst tohoto ukazatele jsme ale zaznamenali i po očištění o tento vliv, a to o 7,5 %. EBITDA marže dosáhla 21,7 %, upravená pak činila 22,4 %, což bylo o 1,3 pb více než vloni. Management potvrdil svůj stanovený cíl na úrovni 43 až 49 mil. EUR. (4) Celkové investice dosáhly 6,4 mil. EUR, z čehož 5,3 mil. EUR bylo využito na rozšíření výrobních a skladovacích kapacit. Management potvrdil svůj výhled na kapitálové výdaje ve výši 25 mil. EUR. Z této částky by zhruba pětina měla představovat prostředky do údržby, zbytek budou kapitálové výdaje. (5) Čistý dluh ke konci druhého kvartálu činil 144,7 mil. EUR, což je o 11,7 % méně ve srovnání s koncem roku 2015. V poměru vůči ukazateli EBITDA dosáhl 3,17násobku  (3,4 na konci Q1 16, 3,7 ke konci 2015).

 Potenciální dopad na předpovědi: EBITDA za Q2 16 byla jen nepatrně nižší oproti našemu očekávání. Naše výhledy tak necháváme v platnosti, tj. očekáváme celoroční EBITDA na 45,4 mil. EUR.

Potenciální dopad na cílovou cenu a doporučení: Výsledky hospodaření za Q2 16 hodnotíme pozitivně, cena akcií po otevření trhu reagovala růstem o 1,3 %. Nadále držíme naše nákupní doporučení s cílovou cenou 863 CZK za akcii.

Rizika: Rostoucí ceny polymerů a nižší investice považujeme za největší rizika.

Očekávané události: Dnes se uskuteční konferenční hovor ke zveřejněným údajům.  Výsledky hospodaření za třetí kvartál letošního roku budou oznámeny 24. listopadu.

Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!