Pražská burza: Philip Morris zítra zveřejní výsledky hospodaření

Pražská burza: Philip Morris zítra zveřejní výsledky hospodaření

 

Hlavní události

  • Philip Morris Czech Republic zítra zveřejní výsledky hospodaření za první pololetí.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít asi půlprocentním růstem.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zveřejněna červencová inflace v eurozóně, dočkáme se také zápisu z posledního zasedání ECB.
  • Závěr výsledkové sezóny dnes přináší například finanční výsledky společností Wal-Mart a Nestlé.
  • Analytici Société Générale včera mimo jiné snížili doporučení pro akcie tabákové firmy British American Tobacco z „koupit“ na „držet“.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera zahájily poklesem, když hlavní roli v úvodu seance hrálo vybírání předchozích zisků a nejistota ohledně načasování zvýšení úrokových sazeb v USA. Večer zveřejný zápis z posledního zasedání Fedu ale ukázal, že utahování měnové politiky ve Spojených státech zřejmě nebude tak rychlé. Akciové indexy se tak nakonec dostaly do malých zisků. Z firemních zpráv zklamal vývoj hospodaření maloobchodních prodejců Lowe’s (akcie -5,7 %) a Target Corp (-6,4 %). Zisk nad odhady naopak zvedl o více než 15 % akcie Urban Outfitters.

Noční obchodování na asijských trzích bylo smíšené. Oslabení dolaru přineslo posílení jenu s tím spojený pokles japonských burz. V Číně naopak pokračuje optimismus tažený obchodním propojením trhů. Díky očekávání nadále velmi uvolněné měnové politiky v USA se pak dařilo i většině ostatních asijských trhů, když přes procento přidaly indexy v Indonésii nebo v Thajsku. Jihokorejskou burzu pak podpořil skoro 5% růst akcií výrobce elektroniky Samsung, které tím vytvořily své nové historické maximum.

Philip Morris Czech Republic

Tabáková společnost Philip Morris Czech Republic zítra zveřejní výsledky hospodaření za letošní první pololetí. Odhadujeme mírný meziroční růst tržeb, snížení provozních marží v ČR a zvýšené marketingové náklady by však měly způsobit zhruba 10% pokles čistého zisku.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!