Přehled trhů: akcie, EUR/USD, dluhopisy, ropa

Přehled trhů: akcie, EUR/USD, dluhopisy, ropa

EUR/USD: Kurz eurodolaru propadl zpět pod hranici 1,10

Kurz eurodolaru sice propadl zpět pod hranici 1,10, avšak zůstává na dostřel. Je to mimo jiné i kvůli komunikaci ECB, která ex post vysvětluje trhům, že její vzkaz špatně pochopily (předevčírem Nowotny) a že to co banka udělala, k vyšší inflaci stačí (včera Mersch). No uvidíme. Konec týdne se odehraje ve znamení amerických dat – konkrétně maloobchodních tržeb za listopad a výrobní inflace. Oba reporty mohou přinést dost smíšený obrázek a dolaru nemusí pomoci, stejně jako další oslabování čínského jüan.

Dluhopisy: Výnosová křivka včera v USA lehce zestrměla

Výnosová křivka nakonec včera v USA lehce zestrměla díky pozitivnímu vývoji akciových trhů, zatímco v eurozóně zůstala bez výraznějších změn. I když evropským delším dluhopisům dál příliš nevěříme, padající ceny ropy a slabší jüan jim v nejbližších dnech mohou poskytnout podporu. S blížícím se zasedáním Fedu bude také obchodování opatrnější a volatilita pravděpodobně nižší.

Ropa: Cena ropy Brent včera dále pozvolna klesala

Cena ropy Brent včera dále pozvolna klesala a měsíční kontrakt se tak ponořil pod 40 USD/barel. Prosincový report OPECu z trhu s ropou zveřejněný včera příliš překvapení nepřinesl a trh se tak soustředil zejména na vysoké číslo o produkci OPECu za listopad. OPEC mimo to revidoval svůj odhad růstu produkce ropy v nečlenských zemích pro příští rok, avšak nijak zásadně. Větší pozornost dnes patrně přitáhne report Mezinárodní Energetické Agentury. Ceny základních kovů se včera s výjimkou niklu měnily relativně málo. Jeho cena poklesla o 1,8 % a od začátku roku se tak propadla takřka o 50 %.

Akcie: Wall Street přerušila třídenní propad

Americké akciové trhy přerušily třídenní pokles a tak si poprvé v tomto týdnu připsaly růst. Index S&P 500 přidal 0,23 %, DJIA posílil o 0,48 %, zatímco Nasdaq zavřel o 0,44 % výše. Akcie ocelářského giganta U.S. Steel si sice připsaly více než 10% růst, ale i tak za poslední měsíc a půl ztrácejí kolem 25 %. Přibližně 5% růst si připsaly i akcie Alcoa a Freeport-McMoRan. Akcie Chevron zpevnily o více než 2 % a akcie Exxon Mobil vzrostly o necelých 0,5 %. Akcie GoPro strmě posílily o 11 % a tak si připsaly nejvyšší růst od dubna. Akcie tohoto výrobce kamer pro adrenalinové sporty, které od konce července tohoto roku ztratily přes 70 %, podpořily komentáře analytiků FBR, kteří ve své analýze uvedli, že tato společnost by mohla být mezi akvizičními cíli společnosti Apple.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!