Přehled trhů, akcie, EUR/USD, DLUHOPISY

Přehled trhů, akcie, EUR/USD, DLUHOPISY

Akcie: Rally díky poklesu sazeb v Číně pokračuje

Americké trhy navázaly v pátek na čtvrteční rally a na závěr týdne si připsaly další zisky. Akciím pomohlo snížení sazeb v Číně a hospodářské výsledky těch největších firem. Akciové indexy táhly nahoru především technologie, když Microsoft a Alphabet (Google) po výsledcích ze čtvrtečního aftermarketu vyskočily o 10 % resp. 7,8 %. Technologický Nasdaq Composite tak přidal 2,3 %. Index S&P 500 posílil o 1,1 % a Dow Jones o 0,9 %. Vedle technologií výrazně rostly také farmaceutické a finanční tituly. Pod prodejní tlak se naopak dostaly utility. Výsledky mimo jiné reportovaly také Amazon (+6,2 %), Procter&Gamble (+2,8 %), At&T (-0,6 %) nebo American Airlines (-0,70 %).

Dluhopisy: Desetiletý německý výnos je zpátky nad 0,5 %

Dluhopisy v Německu i v USA se dostaly pod tlak kvůli pozitivní náladě na akciových trzích a díky poklesu sazeb v Číně. Desetiletý německý výnos je zpátky nad 0,5 % a obdobný výnos v USA se vrací výrazněji nad 2 %. Tento týden bude v centru pozornosti zasedání Fedu a americký HDP za třetí kvartál. Věříme, že Fed nechá ve hře prosincový růst sazeb, což by mělo krátké výnosy držet na současných úrovních nebo tlačit lehce vzhůru. Delší konec se bude řídit spíše pokračující výsledkovou sezónou v USA a výsledkem HDP za třetí kvartál – ten zpomalí, ale pravděpodobně ne tak výrazně, jak si myslí trh.

EUR/USD: Dolar atakuje 1,10 EUR/USD

Holubičí ECB ve čtvrtek a snížení úrokových sazeb v Číně v pátek se ukázalo být ideální kombinací pro dolar, který ve dvou vlnách posílil až k hranici EUR/USD 1,10. Pod tu se eurodolaru zatím nepodařilo dostat, a tak to může zkoušet tento týden a ten bude poměrně hektický. Dnes trh bude nepochybně zajímat výsledek německého indexu podnikatelské nálady Ifo, ve středu však hlavně zasedání FOMC, ve čtvrtek výsledek amerického HDP a na konci týdne inflace v eurozóně. Fed a americký HDP by neměly dolaru ublížit (i když výkon americké ekonomiky v 3Q je s otazníkem), takže technicky laděné pokusy o propad EUR/USD pod 1,10 by měly pokračovat. Malý nárůst inflace v eurozóně by na konci týdne mohl pomoci euru.

Zdroj: analytický tým ČSOB

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!