Přehled trhů: akcie, ropa, EUR/USD, dluhopisy

Přehled trhů: akcie, ropa, EUR/USD, dluhopisy

Akciový trh:

Americké akcie včera pokračovaly ve spanilé jizdě, kdy optimismus dodával hlavně sektor producentů komodit. V zorném poli investorů zůstávají stále stejná témata. V popředí stojí samozřejmě Fed. Trhy dále sledují makroekonomické údaje, které můžou také napovědět o dalším chování Fedu. V neposlední řadě je zde hodnocení aktuálně probíhající výsledkové sezóny. 74 % společností z indexu S&P 500, které doposud reportovaly výsledky, pozitivně překvapilo na zisku na akcii. 44 % představilo lepší než očekávané tržby. Analytici nyní očekávají, že firmám ve třetím kvartále poklesly zisky o 3,9 %. Původní odhad činil -6,1 %. Index Dow Jones Industrial Average se vydal vstříc hranici 18000 bodů. 17918 bodů znamenalo růst o 0,5 %. Index S&P 500 se dnešní obchodní seancí dostal na nejvyšší úroveň za poslední 3 měsíce. Barometr rostl o 0,4 % na úroveň 2109 bodů. Nasdaq Composite dnes přidal 0,4 % a obchodování končil na 5145 bodech.  

Ropa: Cena ropy Brent včera poskočila o 3,6 %

Cena ropy Brent včera poskočila o 3,6 % poté, co se objevily zprávy o stávkách v Brazílii a Libyi (dohromady cca 500+ tis. barelů denně). Nicméně agentura Platts posoudila cenu Dated Brentu nejníže za posledních devět týdnů poté, co ani relativně výrazná sleva nepřivábila kupující. Ceny základních kovů sice v průměru mírně klesaly, ale hliník se dostal zpět nad 1500 USD/t. Hliníku pomáhají v posledních dnech zejména zprávy o relativně významném snižování produkce společností Alcoa, které však z hlediska globálního trhu patrně nebudou stačit.  

Dluhopisy: Výnosy pokračují v růstu

Výnosy německých dluhopisů šly včera nakonec dál vzhůru a na deseti letech dosáhly 0,57 %. Z větší části šlo ve včerejší seanci o odraz pozitivní nálady na akciových trzích.

Dnes se pozornost soustředí do USA na několik předskokanů pátečních payrolls – ADP a ISM ve službách. Relativně pozitivně čísla podle našeho názoru budou dluhopisům spíše škodit. Vedle toho ale především krátký konec křivky bude sledovat vystoupení řady centrálních bankéřů – v Evropě to bude nejprve Mario Draghi a v USA to budou klíčové figury Fedu Janet Yellenová a Dudley.  

EUR/USD: Eurodolar stále pod 1,10

Dolar včera díky růstu úrokových sazeb v USA posiloval, takže kurz eurodolaru propadl až pod hranici 1,094. Trh bude dnes velmi bedlivě sledovat předskokany pátečních payrolls – ADP a ISM ve službách a hlavně vystoupení centrální bankéřů. Především ti z Fedu (Yellenová a Dudley) mohou posunout výše sázky na zvýšení oficiálních úroků v USA v tomto prosinci (aktuálně trh tuto šanci vidí “jen” na 50 %), což může dolar dále podpořit.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!