Přehled trhů: EUR/USD, akcie, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, akcie, dluhopisy

EUR/USD: Eurodolar vystřelil až k 1,09

Euro z počátku nejprve oslabovalo stahované dolů sázkami na novou měnovou expanzi v eurozóně. ECB ale nakonec zůstala za svými očekáváními a euro v reakci prudce posílilo – skoro o 3 %. Měnový pár tak vystřelil až k 1,09 EUR/USD, kde se naposledy pohyboval na začátku listopadu. Dnes by nicméně eurodolar mohl pře-orientovat svoji pozornost do Spojených států. Na programu jsou souhrnná čísla z trhu práce (jsme lehce pod konsensem). Současně by také mohl doznívat včerejší relativně jestřábí komentář šéfky Fedu Yellenové. Jinými slovy s blížícím se zasedáním Fedu příliš nevěříme v pokračující výrazné zisky eura.

Dluhopisy: Německé dluhopisy zažily masivní výprodej

Německé dluhopisy zažily masivní výprodej. ECB zaostala za očekáváními a nenavýšila vůbec měsíční nákupy cenných papírů – rozhodla “pouze” o reinvesticích výnosů ze stávajících dluhopisů a natažení politiky QE. Výnos desetiletého německého dluhopisu vyskočil během včerejška o 20 bps a těžko mu v nejbližších dnech něco pomůže – to by se pod výraznější tlak musely dostat akciové trhy. Dnes bude zajímavé sledovat, zda podobně dobře jako ADP report dopadnou v USA také celkové souhrnné statistiky z trhu práce. Náš odhad je lehce pod konsensem trhu (zhruba 180-190 tis.). Je to jedna z posledních důležitých informací, které trhy dostanou před prosincovým zasedáním Fedu.

Akcie: Wall Street navázala na středeční pokles

Americké trhy včera následovaly své evropské protějšky a také zavřely v červených číslech. Hlavním důvodem bylo zasedání ECB. Dow Jones Industrial Average oslabil o 1,4 %, S&P500 o 1,4 % a technologický Nasdaq Composite dokonce o 1,7 %. Sektorově nejvíce ztratili zdravotníci (-2,2 %) a energetici (-2,0 %). Costco překvapilo trh oznámením tržeb za fiskální první kvartál a listopad. Akcie zareagovaly 1,6 % posílením. Lockheed Martin odkládá rozhodnutí o vyčlenění své divize vládních informačních technologií na příští rok. Titul klesl o 1,6 %. Podle WSJ je McDonald’s 4. americkou společností, na jejíž daňový režim si zřejmě posvítí evropští regulátoři. Akcie nepředvedly výraznější pohyb.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!