Přehled trhů: EUR/USD, akcie, dluhopisy

Přehled trhů: EUR/USD, akcie, dluhopisy

EUR/USD: Kurz eurodolaru se přiblížil na dostřel hranice 1,10

Kurz eurodolaru se včera přiblížil na dostřel hranice 1,10, kterou však ani neotestoval. Dolar nebyl příliš nadšen ze slabých dat z realitního trhu, avšak tržní pohyby v tomto období asi netřeba přeceňovat. Dnešek bude z pohledu dat rozhodně pro (euro)dolar zajímavější, neboť dnes zveřejněná americká data (osobní výdaje, zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby) hodně napoví, jak může vypadat výsledek amerického HDP v posledním čtvrtletí roku. Prozatím růst vypadá dost podprůměrně (růst okolo 1,6 % mezikvartálně anualizovaně) a tak další eventuální zklamání může dolaru ublížit.

Dluhopisy: Výnos desetiletého bundu vyskočil zpět nad 0,60 %

Stabilizace cen ropy a zisky akcií začaly pomalu vyhánět investory z nadhodnocených německých bundů. Výnos desetiletého bundu vyskočil zpátky nad 0,60 %. Po prvotní negativní reakci na volební výsledek se relativně stabilizovaly i španělské trhy – desetiletý výnos stagnoval pod 1,80 %. Vzhůru šly i výnosy na delším konci americké křivky, která zdá se pomalu brzdí zploštěním nastartovaným na začátku listopadu.

Akcie: Americké akcie navázaly na pondělní růst

Americké akciové trhy včera přidaly druhým dnem, kdy se po dlouhé době dařilo komoditám. Index Dow Jones Industrial Average končil obchodování na hodnotě 17418 bodů. S&P 500 pokračoval v pondělním růstu, finální hodnota 2039 bodů znamenala posun o 0,9 %. Obchodní aktivita u komponentů S&P 500 byla o 18 % nižší, než je průměr za posledních 30 dní. Technologický Nasdaq Composite včera zvýšil svou hodnotu na 5001 bodů (+0,6 %). Výrobce těžké techniky společnost Caterpillar, který je nejhorším konstituentem indexu Dow Jones (-25 % v tomto roce), rostl nejvíce za poslední dva měsíce. Společnost OTR Global včera zvýšila výhled z negativního na smíšený. Dle jejich průzkumu je patrné zmírnění poklesů objednávek na vybavení pro těžký průmysl a energetiku. Akcie jsou včerejším ziskem 4,9 % (cena 68,40 USD) hlavním tahounem indexu.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!