Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, komodity

Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, komodity

EUR/USD: Eurodolar směřuje stále na sever

Eurodolar směřuje stále na sever, neboť se pořád nemůže vzpamatovat ze zápisu z posledního jednání FOMC, který se nesl v ještě více holubičím tónu, než by trh čekal. K tomu se navíc přidalo i velmi opatrné hodnocení ekonomiky v podání viceprezidenta Fedu Fischera Vedle rétoriky Fedu však v pátek euru zřejmě pomohla i dobrá čísla z Francie a to v podobě srpnového průmyslu. Nástup do nového týdne bude hodně opatrný s tím, že důležitější makro data přijdou na pořad až ve středu (maloobchodní tržby). Mezitím bude možné poslouchat pokračující rétoriku z Fedu a sledovat začátek výsledkové sezóny v USA. Technicky bude EUR/USD čelit silnější rezistenci až na úrovni 1,146.

Dluhopisy:  Německé výnosy lehce vzrostly

Německé výnosy lehce vzrostly (pozitivní pro euro) díky dobré náladě na akciových trzích, silnější francouzské průmyslové produkci a v neposlední řadě na trzích doznívala nepovedená německá desetiletá aukce z počátku uplynulého týdne. Zdá se, že německé výnosy na současných úrovních nedokážou přitáhnout dostatečné množství kupců. V tomto týdnu je kalendář v eurozóně slabší a velká část pozornosti dluhopisových trhů bude směřovat do USA, kde vedle maloobchodu a inflace bude startovat výsledková sezóna za třetí kvartál. Dluhopisy by měly opět primárně sledovat, především na delším konci, zda si dobrou náladu udrží akciové trhy.

Komodity: Komoditám se daří

Ceny základních kovů v pátek prudce vzrostly – v průměru o 4,6 % – a to zejména díky silnému růstu cen zinku (+10 %) a olova. Měď sice zaostala, ale i tak se její cena zvýšila o 3,1 %. Cenu mědi sice v poslední době podporuje setrvalý pokles zásob na LME, ale v jejím případě a zejména v případě zinku sehrály roli informace o omezení produkce společností Glencore. Cena ropy Brent sice v pátek poklesla, ale výraznějším výprodejům bránil mimo jiné pokles aktivity amerických těžařů. Zajímavou událostí je z hlediska komoditních trhů zítřejší zveřejnění dat o čínském zahraničním obchodu, které umožní lépe posoudit stav čínské poptávky.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!