Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

EUR/USD: Dolar po slabých datech vrací úder

Kurz eurodolaru včera sestoupil zpět pod úroveň 1,12, přičemž hlavní zásluhu na tom měl růst amerických úrokových sazeb, který souvisel s výbornou náladou na akciových trzích. Naopak americká makroekonomická data v podobě indexu podnikatelské nálady ve službách (ISM) opět nebyla nic moc, byť tentokrát vypadala o dost lépe než ta z minulého týdne. Dnes kromě vystoupení centrálních bankéřů (Draghi, Williams) nejsou na pořadu významnější data a tak trh může hledat inspiraci jinde – eventuálně vyčkávat na čtvrteční začátek výsledkové sezóny. Technicky vzato bude eurodolar v následujících dnech zřejmě držet pásmo 1,10-1,15.

Dluhopisy:  Výnosy německých dluhopisů šly včera vzhůru

Výnosy německých dluhopisů šly včera vzhůru o 4 bps a je patrné, že se jim nechce zpátky pod 0,5 % (na 10 letech). Je to částečně díky pozitivní reakci akciových trhů na páteční špatná čísla z amerického trhu práce – ta si překládají jako záruku, že Fed nebude v nejbližší době se sazbami nikam spěchat. Taková představa sice drží při zemi krátké výnosy, nikoliv však dlouhé. Německým výnosům také pomohl vzhůru poměrně slušný výsledek srpnového maloobchodu v eurozóně (+2,3 %). V tomto týdnu budou důležitá další vystoupení centrálních bankéřů z Fedu (především Williamse a Bullarda) a následně zápis z posledního zasedání by měl ukázat, jak blízko byl zářijový růst sazeb. Po slabých „payrolls“ ale pravděpodobně žádný projev ani zápis nezmění skeptický pohled trhů na růst amerických sazeb.

Ropa:  Růst cen benzínu v USA včera podpořil ceny ropy

Růst cen benzínu v USA včera podpořil ceny ropy, které vzrostly o 2,3 %. Zprávy o chystaném setkání saúdskoarabských a ruských představitelů (na konci října před zasedáním OPECu) sice na cenu ropy mohly včera mít vliv, nicméně zásadnější novinky od nich nečekáme. Dnes ráno se cena ropy pohybuje kolem 49,50 USD/barel. Ceny základních kovů se včera pohybovaly různě. Ceně mědi, která rostla asi o procento a půl, mohly pomoci i komentáře šéfa společnosti Glencore o plánovaném omezení produkce.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!