Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

Přehled trhů: EUR/USD, dluhopisy, ropa

Ropa: IEA navyšuje růst poptávky po ropě

Cena ropy Brent se včera vrátila pod 50 USD/barel. Ropné býky nepotěšila měsíční zpráva Mezinárodní energetické agentury (IEA), která revidovala směrem dolů svůj odhad pro růst poptávky v příštím roce. Agentura uvedla, že očekává přebytek na trhu s ropou i v následujícím roce, mimo jiné i kvůli návratu většího množství íránské ropy na trh (v případě uvolnění sankcí). Náš pohled je podobný a rovněž očekáváme, že i v roce 2016 bude na trhu ropy dostatek.

Dluhopisy:  Výnos amerického desetiletého dluhopisu klesal o 4 bps

Slabší data z Číny, výprodej amerických akcií a holubičí komentáře z Fedu (Lael Brainardová) včera pomáhaly americkým vládním dluhopisům a desetiletý výnos klesal o 4 bps.

Německé dluhopisy nejprve potěšil slabý výsledek indexu ZEW, ale následně zisky smazaly. Dnes trh zajímá především výsledek amerických maloobchodních tržeb, který může pomoci posoudit pravděpodobnost růstu sazeb Fedu v letošním roce. Český trh kromě toho zajímá i dluhopisová aukce. Vzhledem k likviditním podmínkám na trhu by ministerstvo nemělo mít problém dluhopisy prodat.

EUR/USD:  Kurz eurodolaru včera osciloval v úzkém pásmu

Kurz eurodolaru včera osciloval v úzkém pásmu, když měnový pár nevyrušil ani velmi slabý výsledek německého indexu podnikatelské nálady ZEW. Naopak dolar stále trápí holubičí rétorika z Fedu (včera to byl např. Daniel Tarullo). Dnes trh zajímá především výsledek amerických maloobchodních tržeb, který může pomoci posoudit pravděpodobnost růstu sazeb Fedu v letošním roce. Silné spotřebitelské nálady dávají naději na relativně dobrý výsledek, což by dolaru mohlo pomoci.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!